گرامیداشت روز قدس بالای سر اشغالگران صهیونیست

گرامیداشت روز قدس بالای سر اشغالگران صهیونیست shia muslim                   
مراسم باشکوهی به مناسبت روز جهانی قدس در منطقه استراتژیک مارون الرأس که در یک کیلومتری شهرک‌های صهیونیست نشین قرار دارد برگزار شد.

 

به گزارش مصاف، به مناسبت روز جهانی قدس مراسمی باشکوه به همت حزب‌الله و گروه پیشاهنگان امام مهدی(عج) در «پارک ایران» واقع در مارون الرأس، یادگاری شهید والامقام «حاج حسن شاطری» (حسام خوشنویس) برگزار شد.

در این مراسم که با برنامه‌های متنوع و جالبی همراه بود «سید نواف الموسوی» عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان علاوه بر سخنرانی پرچم فلسطین را در کنار پرچم لبنان و حزب الله به اهتزاز درآورد.

در این مراسم که شمار زیادی از شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و دینی لبنان، خانواده‌های شهدا و اقشار مختلف مردم حضور داشتند صدها بادکنک به رنگ پرچم فلسطین به آسمان مارون الرأس فرستاده شده که بر روی آنها به زبان عبری نوشته شده بود: «می‌آییم».

گروه پیشاهنگان امام مهدی(عج) نیز در این مراسم رژه رفتند و هنرهای رزمی خود را به نمایش گذاشتند.

مارون الرأس به لحاظ موقعیت استراتژیک خود و نزدیکی که با مرزهای فلسطین اشغالی دارد، اولین منطقه‌ای بود که در جنگ ۳۳ روزه مورد طمع صهیونیست‌ها قرار گرفت، اما حملات متعدد به این روستای کوچک با مقاومت جانانه حزب‌الله و ساکنان منطقه مواجه شد و کابوس‌های وحشتناکی را برای نظامیان صهیونیست رقم زد.

این روستا در یک کیلومتری مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی و ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرقی بیروت قرار دارد و مشرف به ۱۴ شهرک اسرائیلی است.

پارک ایران در مارون الرأس که بر فراز تپه‌ای قرار دارد بر بخش بزرگی از شمال فلسطین اشغالی اشراف دارد.

مسجد این پارک مانند قبة الصخره، نماد فلسطین اشغالی، ساخته شده است. استفاده از تصاویر و مجسمه افراد مشهور مذهبی - سیاسی ایران و لبنان، امکانات تفریحی مختلف پارک از جمله آلاچیق‌های خانوادگی، وسایل ورزشی، پینت بال، زمین فوتبال و ...از دیگر ویژگی‌های این پارک است.

سردار شهید حسن شاطری به قدری کار عمرانی برای محرومان لبنان انجام داده که به یک چهره دوست داشتنی برای مردم لبنان تبدیل شده است. پارک ایران غروری به یاد ماندنی را در دل هر ایرانی ایجاد می‌نماید و حسرتی از جهادی که شاید دیر یا زود قسمتش شود. پارک ایران، بی‌شک خاری است در چشم رژیم اشغالگر قدس و نمادی از رسیدن بیرق اسلام ناب محمدی به پشت دروازه‌های دولت صهیونیست.

سردار شاطری معروف به حسام خوشنویس متولد سمنان و مسئول بازسازی ۲۴ بهمن ماه سال ۹۱ در مسیر دمشق به بیروت و در جریان رسیدگی به کارهای ستاد بازسازی به شهادت رسید. یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: گرامیداشت   روز   قدس   بالای   سر   اشغالگران   صهیونیست   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.