گرایش به تشیع عامل بازداشت رییس مرکز مطالعات اردن

گرایش به تشیع عامل بازداشت رییس مرکز مطالعات اردن shia muslim                   
« جهاد المحیسن» از شخصیت‌های برجسته فرهنگی اردن و رییس مرکز مطالعات این کشور، تنها 3 هفته بعد از اعلان تشیع خود پس از بازگشت از کشور لبنان بازداشت گردید.

 

به گزارش مصاف ، « جهاد المحیسن» از شخصیت های برجسته فرهنگی اردن و رییس مرکز مطالعات این کشور، تنها 3 هفته بعد از اعلان تشیع خود پس از بازگشت از کشور لبنان بازداشت گردید.

 وی که قبل از شیعه شدن ، ریاست مرکز مطالعات اردن را به عهده داشت ، همزمان با اعلان تشیع و انتقاد از پادشاه اردن، از سمت خود اخراج گردید و دیروز بعد از بازگشت از لبنان در فرودگاه اردن بازداشت شد.

جهاد پیشتر با نوشتن پیامی بر روی فیس بوک، از شیعه شدن خود خبر داده بود، و با وجود آن که می دانست مسوولین امنیتی وی را به دلیل اعلان تشیع بازداشت خواهند کرد، اما به کشور بازگشت و بعد از دستگیری به سازمان امنیتی دولت تحویل داده شد، دادستانی نیز اعلام کرد که وی جهت بازجویی به مدت 15 روز بازداشت خواهد شد.

براساس گزارش پایگاه کتابات؛ جهاد المحیسن ، مدیر مرکز مطالعات و تحقیقات است که دارای مدرک دکتری در تاریخ دینی اردن می باشد و کتاب هایی با عنوان « قبیله و دولت در شرق اردن»، « آینده دموکراسی در اردن»، « امارات متحده عربی از ابتدا تا عصر حاضر» نگاشته است.

وی همچنین از اعضای فعال در اتحادیه روزنامه نگاران ، کمیته نویسندگان اردن و عضو برخی از سازمان های عربی و بین المللی فعال در زمینه حقوق بشر و آزادی عمومی و شهروندی می باشد.

منبع: پایگاه الدستور

کلید واژه های مطلب: گرایش   به   تشیع   عامل   بازداشت   رییس   مرکز   مطالعات   اردن   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.