امریکا سه تن از مقام‌های حزب الله لبنان را تحریم کرد

امریکا سه تن از مقام‌های حزب الله لبنان را تحریم کرد shia muslim                   
امریکا در ادامه سیاستهای خصمانه اش علیه جنبش مقاومت حزب الله، تحریم‌هایی را علیه سه تن از مقام‌های این گروه اعمال کرده است.

 

به گزارش مصاف،  وزارت خزانه داری امریکا روز سه شنبه (30 تیر) این تحریم‌ها را اعمال کرد.

آدام زوبین، معاون وزیر خزانه داری امریکا در امور اطلاعات مالی و مقابله با تروریسم گفت واشنگتن بدون هیچ پروایی به هدف قرار دادن حزب الله به دلیل «فعالیت‌هایش در سراسر جهان» و همچنین حمایت از عملیات نظامی دولت سوریه علیه ستیزه جویان در این کشور ادامه خواهد داد.

یک بازرگان لبنانی مرتبط با حزب الله لبنان نیز از جمله افرادی است که نامش در این فهرست قرار دارد. مطابق با این تحریم‌ها دارائی‌های این افراد در امریکا مسدود و شهروندان و نهاد‌های امریکایی از معامله کردن با آن‌ها منع می شوند.

وزارت خزانه داری امریکا در ماه گذشته نیز تحریم‌هایی را علیه اشخاص و نهادهای مظنون به همکاری با حزب الله لبنان اعمال کرده بود.

تحریم‌های جدید امریکا در راستای حمایت از ستیزه جویان در سوریه و در پی پیشرفت‌های ارتش سوریه و مبارزان حزب‌الله لبنان دربازپس گیری کنترل مناطق وسیعی از ستیزه جویان اعمال شده است.

سازمان سیا در سال 2012 با هدف سرنگون کردن حکومت سوریه به بسیاری از پیکارجویان به اصطلاح میانه‌رو در خاک اردن آموزش داد. بر اساس گزارش‌ها، اکنون بسیاری از این پیکارجویان به گروه تروریستی داعش پیوسته‌اند.

وزارت دفاع امریکا می‌گوید قصد دارد تا پایان سال 2015 به 3 هزار پیکارجو و تا آوریل سال آینده به 5 هزار پیکارجوی دیگر آموزش دهد.


منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: امریکا   سه   تن   از   مقام‌های   حزب   الله   لبنان   را   تحریم   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.