ارتش ترکیه وارد خاک سوریه شد

ارتش ترکیه وارد خاک سوریه شد shia muslim                   
سربازان ارتش ترکیه با عناصر تروریستی داعش در خاک سوریه به شدت درگیر شدند و آنها را از شمال حلب بیرون کردند.

 

به گزارش مصاف، ارتش ترکیه به بهانه افزایش تحرکات تروریستی در مرزهای این کشور با سوریه دستور داد تا وارد خاک سوریه شوند و با عناصر تروریستی داعش در شمال حلب درگیر شوند.

بر اساس این گزارش، ۶۰ نفر از کماندوهای ارتش ترکیه وارد روستای «عیاشه» سوریه شدند و این روستا را به طور کامل از عناصر داعش پاکسازی کردند.

همچنین  عناصر داعش به سمت یکی از تانک‌های ارتش ترکیه و خوردوهای زرهی مستقر در مرز سوریه تیراندازی کردند.

در ادامه این گزارش آمده است که دو گردان ارتش ترکیه وارد این روستا شدند و تا عمق ۹ کیلومتر وارد خاک سوریه شدند.

یک مسئول ترکیه‌ای  گفته که ارتش این کشور چندین فروند جنگنده به نزدیکی مرزهای سوریه و ریف حلب فرستاده است.

این مقام تُرک تاکید کرد که آنکارا در پی کشته شدن یک سرباز ترکیه‌ای در جنوب شرقی این کشور بر اثر تیراندازی عناصر تروریستی، تصمیم به ارسال جنگنده گرفته است.

یک سرباز ترکیه  بر اثر تیراندازی عناصر مسلح وابسته به داعش در سوریه کشته شد. یک نیروی پلیس دیگر ترکیه نیز در حمله عناصر مسلح در منطقه کردنشین دیاربکر واقع در جنوب شرقی این کشور کشته شد.

این چندمین اقدام تروریستی که طی هفته جاری داخل خاک ترکیه صورت می گیرد. یک عامل انتحاری دوشنبه هفته گذشته خود را در میان ازدحام ناشی از یک گردهمایی در مرکز فرهنگی آمارا در شهر «سوروچ» استان شانلی اورفا ترکیه منفجر کرد که در پی آن ۳۰ نفر از مردم ترکیه کشته و حدود ۱۰۰ نفر نیز زخمی شدند.

برخی از کارشناسان و تحلیلگران سیاسی بر این باروند که این انفجارهای تروریستی می تواند مواضع دولت ترکیه را در ایجاد منطقه حائل مرزی با سوریه تقویت کند.منبع: فارس

کلید واژه های مطلب: ارتش   ترکیه   وارد   خاک   سوریه   شد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.