خواسته اسراییل از رهبران مذهبی پاکستان

خواسته اسراییل از رهبران مذهبی پاکستان shia muslim                   
یک سایت اسراییلی با انتشار مقاله ای در ستایش از دو رهبر تندروی مذهبی پاکستانی، از دولت اسراییل خواست به جای خرید تانک، هزینه آن را به این رهبران مذهبی بدهد تا علیه ایران تبلیغ کنند.

 

به گزارش مصاف، سایت اسراییلی «talniri» با انتشار مقاله ای با عنوان« آیا ملای مسلمان همگام با دنیای مدرن وجود دارد؟» با ناآگاه خواندن بخش زیادی از مسلمانان کشورهای اسلامی در عصر هزاره سوم و دنیای مدرن امروزی به علت قدرت تاثیر گذاری امام خمینی و آیت الله خامنه ای، بر جوامع کشورهای مسلمان منطقه، نوشت: «ما چه خوش حال باشیم و چه ناراحت، برخی از این ملاها نظیرخمینی و خامنه ای توانمندی آن را داشته اند که میلیون ها نفر را علیه امنیت سرزمین مقدس ما برانگیزند و همین مسئله ۳۵ سال هزینه های زیادی را بر ما تحمیل نموده است. به طور قطع اگر انقلاب ایرانی ها به رهبری این ملاها نبود، تاکنون توانسته بودیم آرمان نیل تا فرات را محقق سازیم ولی متاسفانه آنها ضمن ایجاد اختلال در این راه، سالیان سال ما را با چالش های امنیتی و نظامی فراوان مواجه ساختند».

این مقاله با اشاره به حمایت های ایران از گروه ها و شخصیت های ضد اسراییلی در عراق و لبنان از جمله حزب الله، اذعان می کند که این گروه مشکلات بزرگی را برای اسراییل ایجاد نموده و به کابوسی در مرزهای شمالی اسرائیل مبدل شده است.

این سایت اسراییلی دامنه گستره تاثیر ایران بر ملت های منطقه را تا شبه قاره هند معرفی می کند و می افزاید که ما در این شبه قاره با چالش های جدی و موج ضداسراییلی مواجه هستیم که در نتیجه تاثیر ایران بر مردم کشورهایی مانند هند و پاکستان است.

این مقاله در ادامه می افزاید «ملاهای روشنفکر» در جهان اسلام وجود دارند و با معرفی دو رهبر تندروی دو گروه بزرگ مذهبی- سیاسی پاکستانی به نام های «مولانا سمیع الحق» و «مولانا لودیانَوی» می نویسد که این دو در تعلیمات خود، به جای آنکه بیهوده علیه اسرائیل تبلیغ کنند، به خطر انقلاب ایران و ملاهای حاکم بر آن می پردازد.

نویسنده این مقاله می نویسد:« در یکی از جزوه های متعلق به آقای سمیع الحق خواندم که بهترین کار در دین اسلام، جنگ مقدس علیه ایرانی هاست و کشته شدن در این راه عبادت است ولی جنگ علیه اسرائیل اولویت ما نبوده و نیست چرا که فلسطینی ها با اسرائیلی ها به توافق صلح رسیده اند و در شرایط صلح، آغاز جنگ ما علیه اسرائیل، حرام است» وی در همین زمینه می افزاید: مولانا لودیانَوی نیز در یکی از سخنرانی های سال ۲۰۱۴ خود در شهری به نام پیشاور گفته است مبارزه با یهود پس از فتوحات زمان پیامبر اسلام، تعطیل شده و بنابر این جنگ با اسرائیل، فاقد توجیه و مجوز شرعی است.

وی با اشاره به اینکه هنوز هم اسرائیل می تواند علاوه بر عربستان، قطر، امارات متحده عربی، مصر، اردن و مراکش، به دوستانی در جنوب آسیا بیندیشد می افزاید:«به اعتقاد من، اگر دولت اسرائیل در هر ماه هزینه خرید یک دستگاه تانک را به هر یک از این روحانیون بدهد، بهتر می تواند با انقلاب ایران و ملاهای حاکم بر آن مقابله کند و لذا پیشنهاد می کنم این کار در دستور کار دولت اسراییل قرار گیرد، با این روش بدون هیچ درگیری نظامی، یهودستیزی در میان مسلمانان از میان خواهد رفت و امنیت شهروندان ما بهتر از گذشته، تأمین خواهد شد».


منبع: ادیان نیوز

کلید واژه های مطلب: خواسته   اسراییل   از   رهبران   مذهبی   پاکستان   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.