اعلان همبستگی با شیخ النمر در 19 کشورجهان

اعلان همبستگی با شیخ النمر در 19 کشورجهان shia+muslim                   
بعد از سپری شدن بیش از سه سال از بازداشت شیخ نمر و همچنین گذشت 9 ماه از صدور حکم اعدام علیه ایشان ، گروهی از فعالان حقوقی کشورهای مختلف به نشانه همبستگی با شیخ از برگزاری تجمع هایی خبر دادند که از اول ماه آگوست سال جاری آغاز خواهد شد.

 

به گزارش مصاف، بعد از سپری شدن بیش از سه سال از بازداشت شیخ نمر و همچنین گذشت 9 ماه از صدور حکم اعدام علیه ایشان ، گروهی از فعالان حقوقی کشورهای مختلف به نشانه همبستگی با شیخ از برگزاری تجمع هایی خبر دادند که از اول ماه آگوست سال جاری آغاز خواهد شد.، تجمع های مذکور در 19 کشور جهان از جمله فرانسه، انگلستان، آمریکا، کانادا، عربستان و دیگر کشورها برگزار می شود و هدف از آن تلاش برای آزادی فوری شیخ النمر و لغو حکم اعدام  ایشان است.

تجمع های کمپین مذکور تحت عنوان « شیخ النمر در خطر است»، رو به روی سفارت های عربستان در کشورهای مختلف شکل خواهد گرفت .

یکی از نزدیکان شیخ النمر تاکید کرد: شیخ در روزهای آینده یک عمل جراحی بر روی پای خود که در اثر تعقیب و شلیک نیروهای پلیس مورد اصابت قرار گرفت، انجام خواهد داد ، این عمل جراحی در زندان سیاسی الحایر انجام می شود.

شیخ النمر در اکتبر سال گذشته در دادگاه جنایی عربستان طی محاکمه ناعادلانه ای به اعدام محکوم شد اما با وجود اعتراض های مردم ونهادهای محتلف ، تاکنون تغییری در حکم ناعادلاته اعدام ایشان صورت نگرفته است.

منبع: پایگاه خبری نباء

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.