انتقاد از امریکا به دلیل حمایت از دولت میانمار

انتقاد از امریکا به دلیل حمایت از دولت میانمار shia+muslim                   
امریکا به دلیل قرار ندادن نام میانمار در فهرست کشورهای ناقض حقوق بشر، مورد انتقاد قرار گرفت.

 

به گزارش مصاف، یک گروه مدافع حقوق بشر به نام «تقویت حقوق» واشنگتن را متهم می‌کند که بیگاری گرفتن و دیگر جرایم علیه مسلمانان روهینگیا در میانمار را نادیده گرفته است.  

به گفتۀ این گروه، با وجود بدتر شدن شرایط حقوق بشر در میانمار، کاخ سفید از دولت این کشور حمایت می‌کند و در ارتباط با کوتاهی میانمار در مبارزه با قاچاق انسان معیارهای دقیقی به کار نگرفته است.

وزارت خارجه امریکا در گزارش سالانۀ خود دربارۀ قاچاق انسان که روز دوشنبه منتشر کرد، با وجود بدتر شدن وضعیت حقوق بشر در میانمار، همچنان این کشور را در گروه دوم قرار داده است.

گروه دوم شامل کشورهایی است که برای کاستن از شدت و وسعت قاچاق انسان تلاش می‌کنند.

کشورهایی که با وضع و اجرای قوانین، با قاچاق انسان مبارزه می‌کنند در گروه یک و کشورهایی که هیچ اقدامی برای مبارزه با آن انجام نمی‌دهند در گروه سه قرار می‌گیرند.   

متیو الف. اسمیت، مدیر اجرایی گروه تقویت حقوق در ارتباط با این اقدام امریکا گفت: «به نظر ما این یک حرکت سیاسی برای اطمینان از یک ارتباط تجاری بدون وقفه است.»

میانمار به مرکز یکی از بزرگ‌ترین بحران‌های پناهندگی در جنوب شرق آسیا تبدیل شده است. ده‌ها هزار نفر از مسلمانان روهینگیا برای حفظ جان خود از این کشور گریخته‌اند.

ایالت راخین، در غرب میانمار، محل اصلی زندگی مسلمانان روهینگیا است و از زمان استقلال این کشور در سال 1948، بودائیان افراطی به شکلی سازمان یافته و هدفمند آن‌ها را سرکوب می‌کنند.

دولت میانمار نیز تا به حال در دفاع از حقوق مسلمانان کوتاهی کرده است.

سازمان ملل مسلمانان روهینگیا را به عنوان یکی از جوامعی در جهان می‌شناسد که مورد بیشترین آزار و اذیت‌ هستند.

در درگیری‌های بودائیان افراطی با مسلمانان روهینگیا تا به حال صدها نفر کشته و هزاران نفر آواره شده‌اند. بیشتر مسلمانان روهینگیا برای نجات جان خود به کشورهای تایلند، اندونزی و مالزی فرار می‌کنند.


منبع: پرس تی وی

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.