گرسنگی مردم به دلیل محاصره شهر «دیرالزور» سوریه به دست داعش

گرسنگی مردم به دلیل محاصره شهر «دیرالزور» سوریه به دست داعش shia muslim                   
محاصره ساکنان شهر «دیرالزور» سوریه به دست عناصر گروه تروریستی داعش ادامه دارد.

 

به گزارش مصاف،  گروه تروریستی داعش به جنایت های خود در سوریه ادامه می دهد.

یکی از جنایت های داعش در حق مردم سوریه، محاصره برخی از مناطق مسکونی این کشور است. این گروه تروریستی از چند ماه پیش تاکنون مناطق تحت سیطره ارتش سوریه در شهر دیرالزور را که محل اسکان چند صد هزار نفر می باشد، را به صورت کامل محاصره کرده است.

تروریست های داعشی تمام راه های ورودی و خروجی شهر دیرالزور را بستند و اجازه رفت و آمد مردم این شهر را به مناطق بیرون از شهر نمی دهند، همچنین این تروریست ها اجازه ورود مواد غذایی، سوخت و دارو را به شهر دیرالزور نمی دهند که این مساله باعث به وجود یک بحران انسانی در داخل این شهر شده است.

با گذشت چند ماه از آغاز محاصره شهر دیرالزور مواد غذایی در داخل شهر رو به اتمام است، به گونه ای که در روزهای آخر پنج نانوایی این شهر به دلیل نبود آرد تعطیل شدند، همچنین کمبود مواد دارویی در شهر دیرالزور یک امر جدی است و بیماران از این مساله رنج می برند.

بر اثر ادامه محاصره شهر دیرالزور تاکنون ده ها تن از اهالی این شهر از جمله زنان و کودکان به دلیل کمبود دارو و مواد غذایی جان خود را از دست دادند و ادامه محاصره بر تعداد کشته ها اضافه خواهد کرد.

هم اکنون تنها راه امدادرسانی به شهر دیرالزور از طریق ارسال کمک به صورت هوایی است و ارتش سوریه با ارسال هواپیماهای پر از مواد غذایی و دارو به دنبال حل بحران انسانی در شهر دیرالزور می باشد، اما حجم کمک های ارسالی از طریق هواپیما به هیچ وجه پاسخگوی نیاز چند صد هزار ساکن شهر دیرالزور نیست.

هم اکنون بخشی از شهر دیرالزور و نیز فرودگاه این شهر در کنترل نیروهای ارتش سوریه است و داعش بقیه این استان شرقی سوریه را در اشغال خود دارد.


منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: گرسنگی   مردم   به   دلیل   محاصره   شهر   «دیرالزور»   سوریه   به   دست   داعش   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.