رییس جمهور چک: آمریکا با جنگ طلبی در خاورمیانه، سیل آوارگان را روانه اروپا کرد

رییس جمهور چک: آمریکا با جنگ طلبی در خاورمیانه، سیل آوارگان را روانه اروپا کرد shia muslim                   
رییس جمهور چک آمریکا را مسئول اصلی سرازیر شدن هزاران مهاجر غیرقانونی به قاره اروپا معرفی کرده است.

 

به گزارش مصاف، رییس جمهور چک آمریکا را مسئول اصلی سرازیر شدن هزاران مهاجر غیرقانونی به قاره اروپا معرفی کرده است. میلوش زِمان رییس جمهور چک با حمله ای بی سابقه به آمریکا، کاخ سفید را در پدیدآوردن وضعیت جنگی در خاورمیانه مسئول دانسته و گفت آمریکایی ها با به راه انداختن چندین جنگ در خاورمیانه باعث شدند خیل عظیم آوارگان به قاره ما سرازیر شود.

به گزارش رویترز، زمان گفته ما به آوارگان کارت دعوت نفرستاده ایم و از آنها برای ورود به کشورهای خود استقبال نمی کنیم. رییس جمهور چک در ادامه افزود واشینگتن با دخالت نظامی در افغانستان، لیبی، عراق و سوریه باعث بوجود آمدن گروه های تروریستی مثل داعش شد و هزاران غیرنظامی آواره را به سواحل اروپا کشاند.

زمان در حمله بی سابقه به سیاست های آمریکا گفت شرایط کنونی در منطقه حاصل سیاست های احمقانه و دیوانه وار واشینگتن در به راه انداختن چند جنگ در خاورمیانه هیچ کاری هم از پیش نبرده است و موجی از ویرانی را در خاورمیانه بوجود آورده و گرفتاری آوارگان را برای اروپا هم سبب شده است.

رییس جمهور چک همچنین با خطاب قرار دادن سران کشورهای اروپایی، آنها را نیز در مشکل کنونی این قاره با مهاجران با سران آمریکا سهیم قرار داد و گفت سران کشورهای غربی با همراهی آمریکا به لیبی حمله کردند و مهاجران آفریقایی را به کشورهای خود کشاندند.

منبع: رویترز

کلید واژه های مطلب: رییس   جمهور   چک      آمریکا   با   جنگ   طلبی   در   خاورمیانه،   سیل   آوارگان   را   روانه   اروپا   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.