20 سال زندان برای استاد و خبرنگار مسلمان اهل اتیوپی

20 سال زندان برای استاد و خبرنگار مسلمان اهل اتیوپی shia muslim                   
اتیوپی کشوری آفریقایی است که سابقه چندان مثبتی در امور حقوق بشری ندارد. همین الان بسیاری از مردم این کشور بدون اینکه هیچ گناهی داشته باشند در زندان‌های وحشتناک این کشور اسیرند و برخی نیز با رشوه تلاش می‌کنند از این زندان‌ها فرار کنند. هم اکنون بخش زیادی از آوارگانی که از مدیترانه با آن شرایط عجیب عبور می‌کنند تا به اروپا برسند، همین اتیوپیایی‌ها هستند که از دست حکومت دیکتاتوری و ظالم خود فرار می‌کنند.

 

به گزارش مصاف، مسلمانان اتیوپی نیز مانند بسیاری دیگر از مردم این کشور در فشار دولت مرکزی هستند. دادگاهی در این کشور 18 مسلمان را که در میان آنها خبرنگار و استاد دانشگاه نیز دیده می شوند به حبس های طولانی مدت و تا 20 سال محکوم کرده است. اتهام این مسلمانان تلاش برای تشکیل دولت اسلامی در اتیوپی بوده است آن هم سه سال پیش.

اتهام برای تشکیل حکومت مذهبی در اتیوپی و حبس های طولانی مدت این مسلمانان، اعتراض های بسیاری را در کشور سبب شده است. بسیاری از صاحبنظران می دانند که دولت آدیس آبابا این احکام طولانی مدت را به خاطر گسترش دخالت خود در امور مذهبی مسلمین کشور صادر کرده است.

اتیوپی با اکثریت مسلمان، قدیمی ترین کشور آزاد قاره سیاه است اما به اندازه سابقه اش در آزادی، واقعاً آزاد نیست و با احکامی اینچنینی خود را هرچه بیشتر در سیبل اتهامات نهادهای حقوق بشری بین المللی قرار داده است.

منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: 20   سال   زندان   برای   استاد   و   خبرنگار   مسلمان   اهل   اتیوپی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.