انتقاد مسلمانان استرالیا از اعمال محدودیت‌‌های شدید بر نمازخانه مدارس

انتقاد مسلمانان استرالیا از اعمال محدودیت‌‌های شدید بر نمازخانه مدارس shia muslim                   
رهبران اقلیت مسلمان استرالیا، اعمال محدودیت‌های شدید و اتخاذ قوانین سختگیرانه بر نمازخانه مدارس دولتی در ایالت «نیوساوت ولز» این کشور را محکوم کردند.

 

به گزارش مصاف، رهبران اقلیت‌ مسلمان استرالیا از اقدام دولت محلی ایالت «نیوساوت ولز» این کشور در وضع قوانین شدید و سختگیرانه بر نمازخانه مدارس دولتی انتقاد کردند.

رهبران اقلیت مسلمان استرالیا، این قوانین و تدابیر جدید را نقض حقوق و آزادی مسلمانان و اعمال فشار بر آنها در هنگام ادای شعایر دینی عنوان کردند.

وزارت آموزش و پلیس دولت محلی ایالت «نیوساوت ولز» استرالیا، از اعمال قوانین و دستورالعمل‌های جدیدی برای نظارت بر تجمع دانش‌آموزان مسلمانان در نمازخانه‌‌های مدارس دولتی خبر دادند.

براساس این قوانین، اسامی دانش‌آموزانی که به نمازخانه مدارس تردد می‌کنند، ثبت و در لیست مخصوصی نوشته می‌شود و گرفتن موافقت والدین شرط ورود به این اماکن دینی است.

رهبران اقلیت مسلمان استرالیا از نمایندگان پارلمان این کشور خواستند که این قوانین را لغو و مانع از اجرای آن‌ها شوند.

در همین راستا، سخنگوی رسمی شورای ائمه مساجد استرالیا تصریح کرد: این تصمیمات مغایر با اصول و مبانی آزادی دینی ذکرشده در قانون اساسی استرالیا است.

وی افزود: این گونه قوانین همچنین، تعرض به ابتدایی‌ترین حقوق مسلمانان در زمینه رفت‌وآمد به مساجد و ادای نماز است.

سخنگوی رسمی شورای ائمه مساجد استرالیا در پایان گفت: این اقدامات و تصمیمات شدید و سخت‌گیرانه و ایجاد محدودیت در انجام فرایض دینی، بحران‌ها را افزایش می‌دهد.


منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: انتقاد   مسلمانان   استرالیا   از   اعمال   محدودیت‌‌های   شدید   بر   نمازخانه   مدارس   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.