مصر منطقه حائل ایجاد شده در مرز غزه را گسترش می‌دهد

مصر منطقه حائل ایجاد شده در مرز غزه را گسترش می‌دهد shia muslim                   
بنابر گزارش‌ها، مصرقصد دارد منطقه حائل ایجاد شده در مرز با نوار محاصره شده غزه را گسترش دهد.

به گزارش مصاف، خبرگزاری آناتولی ترکیه پنج شنبه به نقل ازعبدالفتاح حارحور، فرماندار استان شمال سینا گزارش داد توسعه مرحله سوم این منطقه حائل در آینده نزدیک اجرا خواهد شد.

طول این منطقه در دو مرحله قبل یک کیلومتر گسترش یافت.

مصر به منظور ایجاد این منطقه حائل هزاران خانه را در مرز با نوار غزه را تخریب کرده که در نتیجه آن شمار زیادی بی خانمان شده‌اند.

استان شمال سینای مصر در دو سال گذشته صحنه موجی از خشونت‌های مرگبار بوده است که در این درگیری‌ها تاکنون دهها نیروی امنیتی جان خود را از دست داده‌اند.

مقام‌های دولتی قاهره در پی حملات مرگبار در شبه جزیره سینا دراکتبر 2014 که در آن 30 سرباز مصری کشته شدند، تصمیم به ایجاد این منطقه حائل گرفتند.

دولت مصر جنبش مقاومت فلسطین، حماس در غزه را به کمک به پیکارجویان فعال در شبه جزیره سینا متهم می کند. حماس قویا این اتهامات را رد می کند.

ایاد البزم، سخنگوی وزارت کشور حماس اکتبر گذشته تصریح کرد: «غزه هیچ دخالتی در آنچه در داخل مصر اتفاق می‌افتد، ندارد.»
اسماعیل هنیه، از رهبران ارشد حماس نیز در اواخر ماه می گفت این گروه به منظور جلوگیری از ناامنی در منطقه تدابیر شدید امنیتی را در مرز میان مصر و نوار محاصره شده غزه اتخاذ کرده است.

هنیه افزود: «این تدابیر امنیتی در راستای تعهد و باور ما مبنی بر این اتخاذ شده است که ما با برادران عرب و مسلمان‌مان مبارزه نمی‌کنیم بلکه هدف این مبارزه اشغالگری اسرائیل است.»

منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: مصر   منطقه   حائل   ایجاد   شده   در   مرز   غزه   را   گسترش   می‌دهد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.