انتشار مقاله‌ای از رهبر انقلاب در مجله عربی الوحده

انتشار مقاله‌ای از رهبر انقلاب در مجله عربی الوحده shia muslim                   
شماره جدید مجله الوحده به امام رضا(علیه السلام) اختصاص یافته که در آن مقاله‌ای به قلم مقام معظم رهبری پیرامون زندگی امام رضا(علیه السلام) منتشر شده است.

به گزارش مصاف، به مناسبت فرارسیدن ایام دهه کرامت و میلاد مسعود امام رضا(علیه السلام) و به سفارش بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(علیه السلام)، شماره جدید مجله الوحده به سیره و معارف رضوی اختصاص یافت و از سوی بنیاد اندیشه اسلامی منتشر شد.

مقاله‌ای به قلم رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله «خامنه‌ای» پیرامون زندگی امام رضا(علیه السلام) در در دوران ولیعهدی، "امام رضا(علیه السلام) و رسالت توحیدی ایشان" به قلم آیت الله «محمد حسین فضل الله» در تبیین نقش امام رضا(علیه السلام) در تبلیغ رسالت اسلام و بویژه اصل توحید، "انگیزه ها و اهداف ولایتعهدی امام رضا(علیه السلام)" به قلم «محمد الصفار» در تبیین و تحلیل ژرف دلایل پذیرش ولایتعهدی از سوی امام رضا(علیه السلام) اشاره و نحوه مواجهه حضرت با مسائل مختلف عقیدتی، مذهبی، علمی و سیاسی، "موضع گیری امام رضا(علیه السلام) در زمینه قیام‌های علوی در برابر ظلم عباسیان"، "امام رضا ژرفای اندیشه رسالت: بررسی شیوه زندگی و اهداف امام رضا(علیه السلام)" به قلم «احمد نثاری»، "جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام): فراگیرترین و اثربخش‌ترین برنامه فرهنگی تبلیغی جمهوری اسلامی ایران در سطوح ملی و بین المللی فرصتی طلایی برای نشر فرهنگ رضوی" به قلم «دکتر محمود واعظی» از دیگر مطالب شماره جدید مجله الوحده است.

همچنین در این شماره از مجله دکتر «سید محمد حسین هاشمی» معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در گفتگویی به تشریح اهداف و کم و کیف بخش بین الملل سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) در بخش بین الملل پرداخته است.

یادآور می شود؛ مجله الوحده نشریه‌ای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به زبان عربی است که با سابقه‌ای ۲۵ ساله در عرصه مطبوعات، به تحلیل حوادث و پدیده‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ایران و جهان، معرفی جغرافیای سیاسی- فرهنگی ایران و جهان، معرفی فرهنگ و تمدن بشری و اندیشه‌ها و آرای اسلامی در باب سیاست و فرهنگ می‌پردازد. این مجله از سوی بنیاد اندیشه اسلامی چاپ و منتشر می‌شود.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: انتشار   مقاله‌ای   از   رهبر   انقلاب   در   مجله   عربی   الوحده   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.