چرا مردم کره جنوبی اینقدر خودکشی می‌کنند؟

چرا مردم کره جنوبی اینقدر خودکشی می‌کنند؟ shia muslim                   
کار مردم در کره جنوبی به جایی رسیده که عامل شماره یک مرگ و میر در میان افراد ۱۰ تا ۳۰ سال خودکشی است.

 

به گزارش مصاف، جهان مردم کره جنوبی را به سامسونگ و انواع لوازم خانگی این کشور و البته دشمنی با کره شمالی می شناسند. مردمانی سخت کوش که توانستند پس از جنگ دو کره در دهه ۵۰ خود را به یکی از قدرتمندترین ملت های آسیای شرقی تبدیل کنند.
اما کره ای به چیزهای دیگری که البته چندان خوشایند وآبرومند نیست هم معروفند. خودکشی؛

اینکه عده ای در جهان خود را به خاطر از دست دادن شغل، مردم اطرافیان، درغلتیدن به ورطه ورشکستگی، تنهایی، افسردگی و خیلی چیزهای دیگر بکشند، تقریباً عادی است اما اینجا درکره جنوبی قضیه کمی فرق می کند اگر بدانیم خودکشی چهارمین عامل مرگ و میر در این کشور است.
کره ای بیشتر از هر کشور صنعتی دیگری درجهان خود را می کشند؛ این بدان معنا است که از روزانه ۴۰ نفر در این کشور خودکشی می کنند. در هشت سال گذشته خودکشی در کره جنوبی رکورد زد و تنها یک کشور به نام گینه از کره ها در خودکشی جلوتر افتاد.

اما دلیل این همه خودکشی در کره جنوبی چیست؟ یکی از اصلی ترین این دلایل، فشار کاری شدید در کره است؛ به طوریکه مردان در این کشور دو برابر بیشتر از زنان خود را می کشند.

کودکان و نوجوانان کره ای از این قضیه ضربات شدیدی خورده اند. فشار امتحانات و آزمون ها در کشوری که رقابت در آن حرف اول را می زند اصلی ترین عامل خودکشی در میان نوجوانان است. امتحانات در کره جنوبی آنقدر فشرده و سخت است که جان بسیاری از محصلان را گرفته است.

علت دیگری که در میان میانسالان کره جنوبی برای خودکشی یافت شده، شرایط خانوادگی در کره مدرن است. بسیاری از بازنشستگان کره ای به خاطر تنهایی و نابودی ارزش های خانوادگی دست به خودکشی می زنند.

اینها همه دلایلی است که کره ای را در خودکشی حتی از کشور فقیر و بی آب نامیبیا و همچنین کشور سرد ایسلند، جلو انداخته است. آیا کره جنوبی می تواند جلوی از میان رفتن سرمایه انسانی اش را که عامل اصلی پیشرفت دهه های قبلی بوده، بگیرد؟

منبع:شفقنا

کلید واژه های مطلب: چرا   مردم   کره   جنوبی   اینقدر   خودکشی   می‌کنند؟   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.