انگلیسی‌ها بیشتر به دنبال جاسوسی هستند تا توسعه روابط

انگلیسی‌ها بیشتر به دنبال جاسوسی هستند تا توسعه روابط shia muslim                   
ورود نیمه‌رسمی وزیر خارجه‌ی انگلستان به ایران و دو افتتاح مهم توسط او در تهران، ابهاماتی را برای مردم در پی داشت؛ در گفتگویی با دکتر «محمدحسن آصفری» عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس شورای اسلامی، سعی در برطرف کردن بخشی از این ابهامات داشته‌ایم.

 

به گزارش مصاف، حاصل گفتگو با دکتر «محمدحسن آصفری» عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس شورای اسلامی را در ذیل مشاهده میکنید:

نظر حضرتعالی به عنوان عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس درباره‌ی سفر نیمه‌رسمی «هاموند» وزیرخارجه‌ی انگلستان به ایران و پروژه‌ی افتتاح بی‌بی‌سی و سفارت این کشور چیست؟

اولاً اینکه انگلستان سابقه‌ی بدی را در اذهان ملت ایران دارد؛ از کودتای 28 مرداد سال 32 گرفته تا حمایت از رژیم طاغوت و در ادامه حمایت از رژیم صدام در جنگ تحمیلی علیه ایران و دخالت مستقیمی که در فتنه‌ی سال 88 داشت.

همه‌ی اینها و همچنین بحث‌های دیگر نشان از این است که انگلیسی‌ها بیشتر به دنبال دخالت در امور داخلی و سیاسی ایران هستند و در راستای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند.

اینکه ما هیچ مبادله‌ی اقتصادی‌ای با بریتانیا و انگلیسی‌ها نداریم، برای ما اهمیت ندارد که حالا با آنها رابطه داشته باشیم یا این را توسعه بدهیم؛ بیشتر رابطه با انگلیسی‌ها موجب وهن بر علیه جمهوری اسلامی ایران بوده و به دنبالش اقدامات جاسوسی و دخالت در امور داخلی ایران.

وقتی سفارت باز شد، قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، یک‌سری تجهیزات و وسایل ماهواره‌ای و امکانات سمعی توسط هواپیمایی برای سفارت ارسال شده بود و این حکایت از این هست که انگلیسی‌ها بیشتر به دنبال جاسوسی هستند تا اینکه بخواهند روابطشان را با جمهوری اسلامی ایران توسعه بدهند. این امکانات وارد شده باید همگی بررسی شوند و مشخص شود اینها چی هستند و به چه منظوری اینها را وارد ایران کرده و می‌کنند. این یک موضوع بسیار مهمی است.

البته گفتگوهایی که میان وزیرخارجه‌ی انگلیس و مسئولین ایران بوده، این باید به سمع و نظر ملت ایران هم رسانده شود؛ گفتگوهای دوجانبه‌ای که در سفر آقای هاموند به ایران بوده در چه زمینه‌ای بوده؟ بالطبع ملت ما علاقه‌مند هستند که هم گفتگوها را بدانند چه بوده و هم نتایج گفتگوها را بدانند و بالطبع دولت وظیفه دارد که مردم را در جریان این گفتگوها بگذارد.

وسایل و تجهیزاتی که اشاره کردید را کسی از آنها مطلع هست؟

ما درخواست کردیم که از فرودگاه به ما اعلام کنند که اینها چه بوده و بدون اطلاع مقامات امنیتی نباید این دستگاه‌ها خارج شوند و می‌بایست مشخص شود اینها چی هستند و به چه منظوری اینها را وارد کرده‌اند.
اینها الان وارد شده‌اند و در فرودگاه هستند ولی ما اجازه‌ی ترخیص را نداده‌ایم.

بعد از ماجرای بسته شدن سفارت انگلستان در ایران و خساراتی که طی آن وقایع به آنها وارد شد، این صحبت مطرح شد که ما بایستی غرامت را به آنها پرداخت کنیم؛ آیا از مبلغ خسارت و اینکه اصلاً پرداخت شده یا نه اطلاعی دارید؟

اصل موضوع خسارت صحیح است، ولی ما از مبلغ دقیقش اطلاعی نداریم؛ اما اگر قرار باشد ما خسارتی بدهیم، آنها هم برای آن اقدام تروریستی‌ای که در دهه‌ی شصت در سفارت ما در لندن انجام گرفته باید خسارت بدهند و لذا این نباشد که یکطرفه باشد.

 

منبع: حزب الله سایبر

کلید واژه های مطلب: انگلیسی‌ها   بیشتر   به   دنبال   جاسوسی   هستند   تا   توسعه   روابط   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.