آغاز عملیات آزادسازی شهرک «مضایا» در «زبدانی» توسط نیروهای مقاومت و سوریه

آغاز عملیات آزادسازی شهرک «مضایا» در «زبدانی» توسط نیروهای مقاومت و سوریه shia muslim                   
هم‌زمان با پایان یافتن آتش‌بس در «زبدانی» و بمباران شهرک‌های «فوعه» و «کفریا» توسط تروریست‌ها، نیروهای ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان عملیات آزادسازی شهرک «المضایا» را شروع کردند.

 

به گزارش مصاف، بعد از این که نیروهای ارتش سوریه و گروه تروریستی «احرارالشام» پنج شنبه هفته گذشته برای توقف 48 ساعته عملیات در شهرهای  الفوعه، کفریا، الزبدانی و المضایا به توافق رسیدند، ادامه مذاکرات و تمدید آتش بس با شکست روبه رو شد و حملات ترویست‌ها از بامداد امروز علیه شهرک های شیعه نشین محاصره شده  الفوعه و کفریا شدت یافت.

همزمان با شکست مذاکرات، نیروهای مقاومت حزب الله لبنان و ارتش سوریه نیز علاوه برعملیات پاکسازی شهر الزبدانی، عملیات آزادسازی شهرک المضایا واقع در جنوب الزبدانی را نیز شروع کردند.

بنا بر این گزارش، با پایان یافتن زمان 48 ساعته آتش‌بس و شکست مذاکرات، گروه تروریستی احرارالشام، حملات موشکی و خمپاره‌ای خود را به صورت مستمر بر دو شهرک شیعه نشین محاصره شده الفوعه و کفریا ادامه داد که در نتیجه این حملات یکی از جوانان شهرک الفوعه بنام «شادی ابوالخیر» به شهادت رسید.
همزمان با حملات خمپاره‌ای تروریست ها از شمال، گروه‌های تروریستی مستقر در جنوب و شرق شهرک‌های الفوعه و کفریا، ده‌ها خمپاره را به سمت منطقه «الصواغیة» واقع در شرق شهرک الفوعه شلیک کردند.

نیروهای مردمی در دو شهرک الفوعه و کفریا با شروع حملات خمپاره‌ای در پناهگاه‌های خود در اطراف دو شهرک مستقر شدند  تا از حملات احتمالی زمینی تروریست‌ها به دو شهرک جلوگیری کنند.


منبع: فارس

کلید واژه های مطلب: آغاز   عملیات   آزادسازی   شهرک   «مضایا»   در   «زبدانی»   توسط   نیروهای   مقاومت   و   سوریه   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.