«سید حسن نصرالله» حزب‌الله را به قدرتمندترین سازمان‌های جهان تبدیل کرد

«سید حسن نصرالله» حزب‌الله را به قدرتمندترین سازمان‌های جهان تبدیل کرد shia muslim                   
یک ژنرال صهیونیستی با اشاره به توانمندی‌های حزب‌الله لبنان و قابلیت‌های آن تأکید کرد که دبیرکل حزب‌الله به‌دلیل بسیار خبره بودن، این حزب را به یکی از قدرتمندترین سازمان‌ها در جهان تبدیل کرده است.


به گزارش مصاف، مراکز پژوهشی، کارشناسان و دستگاه‌های امنیتی اسرائیلی همچنان تلاش‌های خود را برای بررسی شخصیت «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان متمرکز کرده‌اند، به‌عنوان مثال، پروفسور «یوحنان اشل» و دکتر «شاروؤل کیمچی» از اساتید جامعه‌شناسی دانشگاه‌های اسرائیلی در پژوهشی که به دیدگاه اسرائیلی‌ها نسبت به شخصیت نصرالله ــ قبل و بعد از جنگ دوم لبنان ــ پرداخته‌اند، تصریح کردند که در بسیاری از ویژگی‌ها و امتیازات شخصیتی، دبیرکل حزب‌الله بر نخست‌وزیر اسرائیل برتری دارد.

کانال 7 تلویزیون اسرائیل در پایگاه اینترنتی خود با اشاره به برتری شخصیتی سید حسن نصرالله، آورده است از جمله این امتیازات، قدرت رهبری او است؛ 76 درصد از شرکت کنندگان در این پژوهش (قبل از جنگ دوم) گفته‌اند، سید حسن از قدرت رهبری برخوردار است ولی بعد از جنگ دوم لبنان، اسرائیلی‌هایی که معتقد به به قدرت رهبری سید حسن نصرالله هستند، به 80 درصد رسیده است.

چه‌بسا، بزرگ‌ترین خطری که اسرائیلی‌ها در شخصیت سید حسن نصرالله احساس می‌کنند، تجربه گسترده وی در توسعه توانمندی‌ها و قابلیت‌های حزب‌الله و ایجاد جنگ روانی برای اسرائیلی‌ها در جریان درگیری‌های نظامی میان طرفین است که این امر تأثیر عمده‌ای بر روحیه اسرائیلی‌ها در جریان جنگ دارد  و میان محافل عمومی و رهبران سیاسی و نظامی این رژیم عدم اعتماد به نفس را ایجاد می‌کند.

ژنرال «گای تسور» فرمانده نیروی زمینی ارتش اسرائیل در گفت‌وگو با وبگاه خبری عبری‌زبان «واللا» در بررسی توانمندی‌های نظامی حزب‌الله و نحوه ارتقای این توانمندی‌ها، تأکید کرده که سید حسن نصرالله حزب‌الله را به یکی از قدرتمندترین سازمان‌ها در جهان تبدیل کرده است.

به‌نوشته وبگاه خبری واللا که وابسته به نهاد امنیتی در تل‌‌آویو است، منابعی در سازمان اطلاعات نظامی «آمان» اعتراف کرده‌اند که سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان نه تنها شخصیتی بسیار دانا در زمینه اسلام‌شناسی و تئوری‌های امنیتی بلکه در حوزه اقتصاد نیز و بازار جهانی است و این درایت وی به گسترش فعالیت‌های حزب‌الله در جهان به‌ویژه در آمریکای جنوبی و آفریقا، کمک می‌کند.

منبع: تسنیم

کلید واژه های مطلب: «سید   حسن   نصرالله»   حزب‌الله   را   به   قدرتمندترین   سازمان‌های   جهان   تبدیل   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.