نیروهای یمنی پهپاد جاسوسی سعودی را سالم شکار کردند

نیروهای یمنی پهپاد جاسوسی سعودی را سالم شکار کردند shia muslim                   
نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله موفق شدند یک پهپاد جاسوسی رژیم سعودی را در حالی که بر فراز استان جیزان در جنوب عربستان در حال پرواز بود، روی زمین بنشانند و آن را به غنیمت بگیرند.

 

به گزارش مصاف، نیروهای یگان مهندسی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک فروند پهپاد جاسوسی سعودی را در منطقه جیزان سالم بر زمین نشاندند.

منابع نظامی یمنی اعلام کردند که نیروهای یگان مهندسی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند کنترل یک هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین سعودی را در منطقه جیزان به دست بگیرند و آن را پس از انتقال به یک محل امن، کاملا سالم بر زمین بنشانند.

این منابع تصریح کردند که این هواپیما دارای تجهیزات جهت یابی و انتقال اطلاعات و دوربین‌های مراقبت است. این اولین بار است که چنین اتفاقی رخ می‌دهد و این امر حاکی از آن است که ارتش و کمیته‌های مردمی یمنی از توانمندی مناسبی در مقابل دشمن برخوردار هستند.

این منابع با تاکید بر اینکه تصاویر اختصاصی این پهپاد به زودی منتشر خواهد شد، خاطرنشان کردند: این رویداد، سعودی‌ها را آشفته خواهد کرد. در روزهای آینده شاهد دستاوردهای نظامی، میدانی و مهم ارتش و کمیته‌های مردمی یمن خواهیم بود.

پیش از این، نیروهای یمنی چند پهپاد جاسوسی سعودی را سرنگون کرده بودند. نیروهای ارتش هفته گذشته نیز یک فروند پهپاد جاسوسی امارات را در منطقه «مکیراس» واقع در بین دو استان ابین و البیضاء منهدم کردند.

منابع نظامی یمنی می‌گویند که ریاض با ارسال پهپاد جاسوسی به یمن قصد دارد توان خود برای هدف‌گیری مواضع ارتش و انصارالله در یمن را تقویت کند تا مانع پیشروی آن‌ها در برابر عناصر القاعده و طرفدار منصور هادی شود.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: نیروهای   یمنی   پهپاد   جاسوسی   سعودی   را   سالم   شکار   کردند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.