مسئولان امور مسجدالحرام پرده کعبه را سه متر بالا کشیدند

مسئولان امور مسجدالحرام پرده کعبه را سه متر بالا کشیدند shia+muslim                   
در یک اقدام پیشگیرانه عادی که هر ساله اجرا می‌شود، پرده کعبه مشرفه بالا کشیده شد تا برای موسم حج آماده شود.

به گزارش مصاف، مسئولان امور مسجدالحرام پرده کعبه را با هدف آمادگی برای موسم حج بخش زیرین پرده کعبه مشرفه را به مقدار تقریباً سه متر بالا کشیدند.

براساس این گزارش، اداره کل امور حرمین شریفین بخش زیرین پرده کعبه مشرفه را به مقدار تقریباً سه متر بالا کشید و همچنین بخش بالاکشیده را با پارچه‌هایی از پنبه به عرض تقریباً دو متر از تمام چهار طرف پوشاند. این اقدام همه ساله و بر اساس طرح تصویب شده برای موسم حج امسال اجرا شده است.

«محمد بن عبدالله باجوده» مدیرکل کارگاه بافت پرده کعبه گفت: این اقدام از باب پیشگیری و جلوگیری از آسیب رسیدن به پرده کعبه مشرفه با توجه به فرا رسیدن موسم حج و خیل عظیم جمعیت حجاج اتخاذ شده است، زیرا همه تمایل دارند پرده کعبه را لمس کنند و ازدحام جمعیت ممکن است پرده کعبه را در معرض آسیب قرار دهد به ویژه اینکه برخی به بریدن قطعاتی از پرده کعبه دست می‌زنند و به همین سبب پرده کعبه مشرفه بالا کشیده شد.

وی افزود: اداره کل امور حرمین شریفین از طریق کارگاه بافت پرده کعبه مشرفه در طول سال به مراقبت و نگهداری از پرده کعبه مشرفه می‌پردازد.

مدیرکل کارگاه بافت پرده کعبه افزود: این اقدام همه ساله در موسم‌هایی که جمعیت طواف کننده به اوج خود می‌رسد، انجام می‌شود و هدف از آن حفظ پرده کعبه مشرفه در برابر پاره شدن یا هرگونه آسیب است.

این مسئول امور حرمین شریفین تاکید کرد: وضع پرده کعبه مشرفه پس از پایان موسم حج به حالت قبلی برمی‌گردد.

منبع: ابنا

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.