عکسی که جهان را بهت زده کرد

عکسی که جهان را بهت زده کرد shia muslim                   
تصویر کودک ۴ ساله سوری که جسدش در سواحل سوریه کشف شد، به سرعت در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی جهان منتشر شده و موجی از واکنش‌ها را درپی داشت.

به گزارش مصاف، پس از آنکه يک قايق ديگر از آوارگان سوري در مسير رفتن به يونان غرق شد، 15 نفر از پناه‌جويان جان خود را از دست دادند اما در اين ميان انتشار تصوير جسد يک پسر بچه توسط رسانه‌هاي ترکيه‌اي موجي از واکنش ها را در رسانه‌ها و شبکه‌هاي اجتماعي در اقصي نقاط جهان درپي داشت.
اين کودک که آپلان کوردي نام داشت از اهالي شهر کوباني(عين العرب) در شمال سوريه بود که طي يک سال گذشته آماج حملات گروه تروريستي داعش قرار گرفته است و مردم اين شهر مرزي وادار به ترک خانه و کاشانه خود شدند.
قايق حامل اين پسر بچه 4 ساله که به همراه پدر، مادر ريحان و برادرش گاليپ در مسير رسيدن به يونان بود، غرق شد و امواج آب جسد وي را به آب‌هاي ترکيه بازگرداند.
تصوير دلخراش جسد اين کودک سوري امروز در صفحه اول برخي از روزنامه‌هاي مشهور انگليسي از جمله اينديپندنت، سان، مترو، تايمز و گاردين به چاپ رسيد.
از ماه ژانويه تا ژوئيه (تير و مرداد)، ورود 340 هزار پناهجو در اروپا ثبت شده و اين به معناي 175 درصد افزايش است. تنها در يک هفته 11 هزار نفر پناهجو به جزاير يونان وارد شدند و در همين زمان پنج هزارو پانصد پناهجو به ايتاليا و بين شش تا هفت هزار پناهجو از طريق بالکان وارد مجارستان شده اند.
بنابرگزارش کميسارياي عالي سازمان ملل از ژانويه سال جاري تاکنون بيش از 300 هزار نفر از راه درياي مديترانه وارد اروپا شده‌اند و در اين ميان حدود 2500 پناهجو نيز در ميانه اين راه جانشان را از دست داده‌اند.

منبع: فارس

کلید واژه های مطلب: عکسی   که   جهان   را   بهت   زده   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.