«مطالعات ایران» در دروس آموزشی دبیرستان‌های رژیم اسراییل

«مطالعات ایران» در دروس آموزشی دبیرستان‌های رژیم اسراییل shia muslim                   
این برنامه فعلا در دبیرستان «بن گوریون» در شهر «بیتاح تکفا» سرزمین‌های اشغالی به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد

به گزارش مصاف، اگرچه موضوع روابطه خصمانه میان ایران و رژیم غاصب اسراییل پس از انقلاب اسلامی پدیده تازه ای نیست، اما اشاره به این موضوع ضروری به نظر می رسد که به دلیل ماهیت تشکیل جمهوری اسلامی ایران (حمایت از مستضعفین جهان ) و موضع گیری های رسمی و غیر رسمی مسولان ایران مبنی بر عدم مشروعیت و نفی موجودییت اسراییل، ایران در صدر نخست تهدیدات امنیتی اسراییل بود است.

این تنش در روابط دو طرف زمانی بیشتر شد که سازش میان اعراب و اسراییل پر رنگ تر شد زیرا با تلاش سران عرب برای کاهش تنش با اسراییل خطر اعراب برای اسراییل کم رنگ شد. همین تغییر نسبت به اعراب موجب شد که سناریوی درگیری ایران و اسراییل از دید رهبران رژیم صهیونیستی امری پر واضح شده است مجموع این عوامل نشان می دهد که مسلما  درگیری دو طرف اجتناب ناپذیر به نظر می رسد اما این درگیری نمی تواند یک جنگ کلاسیک باشد زیرا به دلایل جغرافیایی و تجهیزات متقابل طرفین احتمال این نوع درگیری بسیار پایین است.

اما محتمل ترین حالت ممکن برای آن یک نبرد از گونه جنگ های مدرن مبتنی بر فناوری و اصول فرهنگی و سیاسی است. بر همین اساس تبلیغات وسیع دو طرف بر علیه یکدیگر بسیار بالا گرفت و هر دو طرف تلاش کردند با همین جنگ مدرن طرف مقابل را به خواسته های خود اجبار کند.

با توجه به آنچه که گفته شد برسی نمونه ترفند های سیاسی و فرهنگی رژیم صهیونیستی برای جمهوری اسلامی ایران امری واجب به نظر می رسد. از نمونه سیاست هایی که احتیاج به واکاوی بیشتری دارد طرح جدید اسراییل مبنی بر  وارد شدن «مطالعات ایران» به دروس آموزشی دبیرستان‌های اسراییل است.

 طبق گزارشات رسیده، رژیم صهیونیستی قصد دارد بزودی برخی موضوعات جدید را در آموزش‌های مقطع متوسطه (دبیرستان) وارد کند و یکی از این موضوعات واحدهایی از ایران، امنیت و اطلاعات آن است.این برنامه فعلا در دبیرستان «بن گوریون» در شهر «بیتاح تکفا» سرزمین‌های اشغالی به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد و دانش‌آموزان برای انتخاب موضوع و امتحان توجیهی آن مختار هستند. بنابر این گزارش برنامه مذکور برای دانش‌آموزان پایه یازده و دوازده دبیرستان آماده شده است و شامل زبان فارسی، فرهنگ فارسی، تاریخ و سیاست ایران به علاوه روابط بین‌الملل و امنیت قومی و اطلاعات است..

در نگاه اول این طرح اسراییل که به اجبار اطلاعات ارتش(آمان) این رژیم برنامه ریزی شده است،برای شناخت هرچه بیشتر جمهوری اسلامی ایران است.هرچند که نباید این دیدگاه رو از نظر دور نگه داشت ولی برنامه ریزی دقیق رژیم صهیونیستی که تلفیقی از دیدگاه سیاسی و مذهبی است مبنای اصلی این حرکت به حساب می آید. طبق اسناد موجود در کتاب مقدس یهودیان، درگیری با قومی که آنها زبانشان را نمی فهمند حتمی است. در رساله تثنیه آمده است«و خداوند از دور،یعنی از اقتضای زمین امتی را که مثل عقاب می پرند بر تو(فرود)خواهد آورد.امتی که زبانشان را نخواهی فهمید». پس به نظر می رسد که این سیاست اعمال شده ترفندی مذهبی و سیاسی نسبت به شناخت بیشتر دشمن اصلی و استراتژیکِ رژیم اسرائیل  یعنی جمهوری اسلامی ایران است.

کلید واژه های مطلب: «مطالعات   ایران»   در   دروس   آموزشی   دبیرستان‌های   رژیم   اسراییل   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.