حمله تازه یمنی‌ها به موضع نظامی عربستان درجیزان

حمله تازه یمنی‌ها به موضع نظامی عربستان درجیزان shia muslim                   
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز یکشنبه یک انبار بزرگ سلاح و مهمات در منطقه نظامی شهر جیزان عربستان سعودی را هدف قرار دادند.

 

به گزارش مصاف، منابع یمنی تاکید کردند که به دنبال این حمله در منطقه المصفق صدای انفجارهای پی درپی به گوش می رسد و آتش و دود ناشی از آن همچنان قابل مشاهده است.

ارتش و کمیته های مردمی همچنین از هدف قرار دادن دو خودرو نظامی درمنطقه نظامی المصفق جیزان خبردادند که تعدادی از نظامیان سعودی براثر آن کشته شدند.

کمیته‌های مردمی و ارتش یمن روز جمعه هم با پرتاب موشک توچکا به سوی مقر تفنگداران اشغالگر اماراتی در استان مأرب یمن خسارات سنگینی به آنان وارد کردند.

پرتاب این موشک ها و اصابت دقیق آن به هدف، در حالی صورت گرفت که متجاوزان سعودی و شرکای آنان در تجاوز به یمن، در همان هفته های نخست، از انهدام توان موشکی ارتش یمن و ناتوانی یمنی ها از پاسخگویی به حملات ائتلاف عربی سخن می گفتند، اما اکنون با گذشت بیش از 5 ماه از حملات گسترده جنگنده های متجاوز، یگان موشکی ارتش یمن توانست تنها با پرتاب دو موشک، ده ها تفنگدار متجاوز اماراتی و بحرینی را سوار بر تابوت ها، به کشورهای خود باز گردانَد.

در این دو حمله موشکی، 45 تفنگدار اماراتی و 30 افسر و نظامی بحرینی به همراه شمار زیادی از تفنگداران سعودی و مزدوران سنگالی کشته؛ و شمار زیادی نیز زخمی شدند.

امارات در پس کشته شدن تفنگداران خود در یمن، سه روز عزای عمومی اعلام کرده است.منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: حمله   تازه   یمنی‌ها   به   موضع   نظامی   عربستان   درجیزان   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.