حمله هوایی عربستان به صنعاء در ۳۰ نوبت

حمله هوایی عربستان به صنعاء در ۳۰ نوبت shia muslim                   
جنگنده‌های سعودی بیش از ۳۰ بار به مناطق مختلف صنعاء طی ۲۴ ساعت گذشته حمله کردند.

 

به گزارش مصاف، جت‌هاي عربستاني طي 24 ساعت گذشته بيش از 30 نوبت مناطق مختلف استان صنعاء در شمال يمن را بمباران کردند.
هواپيماها و ناوهاي جنگي عربستان در پي تشديد حملات موشکي ارتش يمن به مواضع نظامي سعودي، شب گذشته شهر صنعاء پايتخت اين کشور را بمباران کردند.
شبکه المسيره گزارش داد که بمب‌افکن‌هاي سعودي همچنين فرودگاه شهر صنعاء را 15 بار بمباران کردند و پايگاه نظامي الديلمي را نيز هدف قرار دادند.
جنگنده‌هاي ائتلاف متجاور سعودي در ادامه حملات شديد هوايي به صنعاء پايتخت يمن، امروز همچنين سفارت امارات در صنعاء را بمباران کردند.
حملات هوايي عربستان به صنعاء روز گذشته پس از اعتراف رسمي عربستان به کشته شدن 10 سرباز سعودي و کشته شدن بيش از 75 نظامي اماراتي به دست نيروهاي يمني شدت پيدا کرد.
«احمد عسيري» سخنگوي ائتلاف متجاوز سعودي روز گذشته در نشست خبري به کشته شدن10 نظامي سعودي در عمليات موشکي ارتش يمن و نيروهاي انصارالله در منطقه «الصافر» در شرق يمن اعتراف کرد.
از سوي ديگر، مسولان نظامي امارات اعلام کردند که در حملات موشکي روز جمعه يمن به منطقه «الصافر» استان مأرب، دست کم 45 نظامي اماراتي کشته شدند، اين در حالي است که سرتپي شرف لقمان سخنگوي ارتش يمن تعداد کشته هاي نظاميان اماراتي را بيش از 75 نفر اعلام کرد.

حملات انتقام‌جويانه يمن
ارتش يمن و کميته هاي مردمي وابسته به انصارالله در ادامه تجاوزات هوايي عربستان، امروز يک انبار بزرگ سلاح و مهمات در جيزان عربستان را هدف حملات موشکي خود قرار دادند.
دو خودرو نظامي ارتش عربستان در منطقه «المصفق» جيزان در اين حمله موشکي يمن منهدم شدند و در پي آن تعدادي از نظاميان سعودي کشته شدند.
منابع يمني روز گذشته گزارش دادند که يگان موشکي ارتش يمن و نيروهاي مردمي وابسته به انصارالله پايگاه نظامي «ابو الصلول»، «وادي الملح»، «المصفق» و «الخوجره» در استان الطوال واقع در جنوب عربستان را موشک‌باران کردند.


منبع: فارس

کلید واژه های مطلب: حمله   هوایی   عربستان   به   صنعاء   در   ۳۰   نوبت   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.