اسرائیل برای ممانعت از ورود پناهجویان دیوار می‌سازد

اسرائیل برای ممانعت از ورود پناهجویان دیوار می‌سازد shia muslim                   
هم زمان با بحرانِ بی‌سابقه پناهجویان، رژیم اسرائیل اعلام کرده است قصد دارد برای ممانعت از ورود مهاجران در مرزهای اراضی اشغالی دیوار بسازد.

 

به گزارش مصاف، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل یکشنبه در جلسه هفتگی کابینۀ این رژیم اعلام کرد یک دیوار 30 کیلومتری در مرز اراضی اشغالی با اردن در حال احداث است تا «مهاجران» و تروریست‌ها نتوانند وارد این منطقه شوند.

اسرائیل ساخت یک دیوار 230 کیلومتری را در مرز مصر در سال 2013 تمام کرد؛ این رژیم در مرز لبنان و خط بین سوریه و بلندی‌هایِ تحت اشغالِ جولان نیز حصار کشیده است. بخش اعظم کرانه باختری نیز با مانعی از مناطق دیگر جدا شده است.

به گفتۀ نتانیاهو، این دیوار به مانع موجود در مرز مصر منتهی می‌شود و عملیات ساخت نیز از مرز شرقی اراضی اشغالی بین شهر ایلات و حوالی محل فرودگاهی جدید در دره تمناع آغاز شده است.

    نخست وزیر اسرائیل گفت: «ما ساخت حصار در بلندی‌های جولان را ادامه خواهیم داد، اجازه نمی‌دهیم اسرائیل مورد هجومِ موج مهاجران غیرقانونی و عناصر تروریستی قرار بگیرد.»

اسرائیل از دهه 1960 میلادی بلندی‌های جولان را اشغال کرده است. رژیم تل‌آویو در جنگ 6 روزه‌ی سال 1967، 1200 کیلومتر مربع از بلندی‌های جولان را اشغال و در سال 1981 آن را به اراضی اشغالی ضمیمه کرد.

نتانیاهو وسعت «بسیار کم» و وجود نداشتن «عمق جغرافیایی و جمعیتی» در اراضی اشغالی را دلایل این اقدامات عنوان کرد.

این در حالی است که اروپا به خاطر سیلِ پناهجویانی که از کشورهای جنگ زده‌ی خاورمیانه و آفریقا می‌آیند با بحرانِ مهاجران رو به روست.

به گفتۀ سازمان ملل، امسال 300 هزار پناهجو از طریق دریای مدیترانه، خاورمیانه و شمال آفریقا را به مقصد اروپا ترک کرده‌ و از این تعداد 2500 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

بسیاری از پناهجویان اهل سوریه هستند که در ماه‌های اخیر هدف حملات تروریست‌های داعش قرار گرفته است.

بر اساس اسناد موجود در بیمارستان‌های اسرائیل، ارتش این رژیم میلیون‌ها دلار برای درمانِ تروریست‌های مورد حمایت خارج که از سال 2011 با دولت سوریه می‌جنگند، هزینه کرده است.


منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: اسرائیل   برای   ممانعت   از   ورود   پناهجویان   دیوار   می‌سازد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.