«ثبت بیش از 5500 گزارش تعرض جنسی در مدارس بریتانیا»

«ثبت بیش از 5500 گزارش تعرض جنسی در مدارس بریتانیا» shia muslim                   
براساس یک گزارش تازه، طی سه سال گذشته بیش از 5 هزار و 500 مورد جرم جنسی در مدارس بریتانیا به پلیس گزارش شده است.

 

به گزارش مصاف، این آمار را شبکه دولتی بی‌بی‌سی از طریق ارسال درخواست‌های افشای اطلاعات به تمامی نهادهای دولتی و انتظامی به دست آورده است. این اطلاعات نشان می‌دهد که در این دورۀ سه ساله حدود 4 هزار مورد اتهام آزار جنسی فیزیکی و بیش 600 مورد تجاوز جنسی در مدارس این کشور گزارش شده است.

براساس این گزارش، بیش از هزار و 500 قربانی کمتر از 13 سال سن داشته‌اند و حتی در برخی موارد هم قربانی و هم فرد مظنون به آزار جنسی تنها 5 سال داشته‌اند.

جزئیات دربارۀ دیگر تعرضات جنسی که شامل سوءاستفاده جنسی همسالان کودک و نوجوان از یکدیگر نیستند، به وضوح بیان نشده‌اند.

پلیس این جرائم جنسی را طی سه سال تحصیلی از سال 2012 تا سال 2015 ثبت کرده است. پلیس اسکاتلند نیز آمار مربوط به سال‌های 2011 تا 2013 را منتشر کرده است.

یکی از قربانیان به بی‌بی‎‌سی گفت که چگونه در سن 15 سالگی و در انبار مدرسه توسط همکلاسی خود مورد تعرض جنسی قرار گرفته است. یک پسر قربانی دیگر نیز از تعرض جنسی سه همکلاسی‌اش به وی در سن 15 سالگی خبر داد.

سازمان‌های خیریه کودکان به دلیل دست یابی آسان جوانان به سایت‌های غیر اخلاقی که باعث انحراف افکار و رفتار آن‌ها می شود، از دولت انتقاد کردند.   

    جون براون مدیر برنامه‌های ضد سوء استفاده جنسی در «انجمن ملی جلوگیری از ظلم به کودکان» گفت: «این آمار واقعا نگران کننده است، بویژه زمانی‌که قربانیان خیلی کم سن هستند و این تعرضات در ساختمان مدرسه انجام شده است. متاسفانه باید بگویم این آمار برای ما جای تعجب نداشت، چرا که تحقیقات قبلی این موسسه حاکی از گسترش میزان سوءاستفاده جنسی میان افراد جوان بود.»

وی افزود: «ما می‌دانیم دسترسی برخی از دانش آموزان که سن بیشتری دارند به تصاویر غیر اخلاقی تاثیر مخربی بر دیدگاه آن‌ها دربارۀ رفتار قابل قبول دارد و دانش‌آموزانی که در مدارس ابتدایی و یا پائین‌تر هستند فعالیت‌های جنسی که می‌بینند را تکرار می‌کنند.»

سایمون بِیلی، رئیس حفاظت از کودکان در شورای روسای پلیس انگلیس در این خصوص می‌گوید آمار منتشر شده تنها گوشه‌ای از این واقعیت پنهان است.

بر اساس گزارش وزارت آموزش، 60 کودک در سال تحصیلی 14-2013 بدلیل سوء رفتار جنسی از مدارس انگلیس اخراج شده‌اند.


منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: «ثبت   بیش   از   5500   گزارش   تعرض   جنسی   در   مدارس   بریتانیا»   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.