ادعای اردوغان: ایران و روسیه مسئول بحران آوارگان سوری هستند

ادعای اردوغان: ایران و روسیه مسئول بحران آوارگان سوری هستند shia muslim                   
رییس جمهوری ترکیه در اظهارات جدیدش مدعی شد که ایران و روسیه مسئول آواره شدن هزاران سوری و به وجود آمدن بحران آوارگان در اروپا هستند.

به گزارش مصاف، رجب طیب اردوغان  با ادعای اینکه ایران و روسیه مسئول بروز بحران آوارگان در اروپا هستند، مدعی شد: این کشورها هرگز به دنبال میانجیگری در اوضاع سوریه نیستند، آنها همواره از بشار اسد حمایت کرده‌اند. آنها هرگز به این موضوع که چگونه باید این رهبر ظالم را از قدرت ساقط کرد فکر نمی‌کنند.

اردوغان در این باره گفت:مسکو و تهران نمی خواهند بحران سوریه حل شود زیرا حامیان پر و پا قرص بشار اسد،رییس جمهوری سوریه هستند.

وی مدعی شد که اگر این دو کشور به فکر ساقط کردن اسد از قدرت بودند و این اتفاق می افتاد درگیری های سوریه و بحران آوارگان این کشور هم تمام می شد.(!)

اردوغان در سخنانش گفت که ایران همواره به دنبال حذف گروه های اپوزیسیون درسوریه بوده است.

اظهارات اردوغان در حالی مطرح می شود که دولت ترکیه، به عنوان یکی از حامیان اصلی تروریستهای تکفیری در سوریه،  همواره مورد انتقاد گروههای ضد جنگ قرار گرفته است و بسیاری آنکارا را از مهمترین حامیان تروریست ها در سوریه می دانند.

گروه های تروریستی راه امنی در مرزهای ترکیه برای ورود به سوریه دارند و همین مسئله یکی از دلایل گسترده شدن آتش جنگ در سوریه است.

منبع: خبرگزاری شبستان

کلید واژه های مطلب: ادعای   اردوغان      ایران   و   روسیه   مسئول   بحران   آوارگان   سوری   هستند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.