وضعیت زائران ایرانی حادثه مسجدالحرام چگونه است?

وضعیت زائران ایرانی حادثه مسجدالحرام چگونه است? shia muslim                   
در حادثه امروز مسجدالحرام، 20 زائر ایرانی مجروح شدند و برق سه هتل حجاج ایران قطع شد.

به گزارش مصاف، در پی حادثه دردناک امروز در مسجدالحرام، رییس سازمان حج و زیارت اعلام کرد که در این حادثه، 20 زائر ایرانی مجروح شدند.

«اوحدی» ساعتی پیش در گفتگو با بخش خبری 22:30 سیما گفت: بر اثر توفان و باران شدید در مکه، یک جرثقیل در پشت مقام ابراهیم در مسجدالحرام سقوط کرد که حدود 70 نفر در این حادثه کشته و بیش از 150 نفر مجروح شدند.

وی افزود: با توجه به اینکه حجاج ایران، معمولا نیمه شب برای انجام اعمال عمره به مسجدالحرام می روند در بین حادثه دیدگان، ایرانیان زیادی وجود ندارند.

اوحدی ادامه داد: در بین مجروحان، 20 زائر ایرانی نیز وجود دارند که 12 نفر از آنان در بیمارستان حج و زیارت ایران، سرپایی معالجه شدند. 8 نفر از مجروحان ایرانی که نیاز به بستری داشتند نیز به "بیمارستان نور" مکه منتقل شده اند که حال عمومی آنان رضایتبخش است.

 رییس سازمان حج و زیارت افزود: همچنین بر اثر توفان امروز مکه، برق بسیاری از هتل های این شهر قطع شده است که سه هتل زائران ایرانی هم از این جمله هستند.

اوحدی توضیح داد: هم اکنون برق دو هتل وصل شده است. زائران هتل دیگر نیز از محل اسکان خود به هتل دیگری منتقل شده اند.

وی در پایان گفت: درهای مسجدالحرام امشب پس از نماز عشاء باز شده و وضعیت به حالت عادی برگشته است؛ لذا حجاجی که امشب مُحرِم می شوند می توانند اعمال عمره خود را انجام دهند.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: وضعیت   زائران   ایرانی   حادثه   مسجدالحرام   چگونه   است      shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.