اوباما: دخالت نظامی روسیه مانع پایان دادن به حکومت بشار اسد است

اوباما: دخالت نظامی روسیه مانع پایان دادن به حکومت بشار اسد است shia muslim                   
رئیس جمهور آمریکا گفت که دخالت نظامی روسیه می‌تواند مانعی برای دستیابی به یک راهکار سیاسی با هدف پایان دادن به حکومت بشار اسد باشد.

 به گزارش مصاف به نقل از رویترز، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در سخنانی تأکید کرد: گسترش دخالت نظامی روسیه در سوریه نشان می‌دهد بشار اسد رئیس جمهور سوریه نگران است و برای دریافت کمک به مشاوران نظامی روسی روی آورده است.

وی در ادامه تصریح کرد: ایالات متحده می‌خواهد با روسیه تعامل داشته باشد چرا که دخالت نظامی روسیه می‌تواند مانعی برای دستیابی به یک راهکار سیاسی با هدف پایان دادن به حکومت بشار اسد باشد.

اوباما در نشستی با حضور نظامیان آمریکایی در سالگرد حملات 11 سپتامبر گفت: آمریکا به روسیه خواهد گفت که حمایت از بشار اسد محکوم به شکست خواهد بود.

اظهارات اوباما در شرایطی است که مقام‌های آمریکایی طی روزهای اخیر ادعاهایی را در خصوص حضور نیروهای نظامی روسی در خاک سوریه مطرح کرده‌اند.

دو مقام آمریکایی روز جمعه اعلام کردند که ایالات متحده بر این باور است که حدود 200 تفنگدار دریایی روسیه در یک پایگاه هوایی نزدیک شهر لاذقیه سوریه حضور دارند.

این مقامات که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند که تعداد نیروهای روسی طی روزهای اخیر افزایش یافته است. یکی از این مقامات تخمین زد که اغلب نیروهای روسی در حال آماده‌سازی این پایگاه هوایی برای استفاده‌های آتی هستند.

منبع: گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم

کلید واژه های مطلب: اوباما      دخالت   نظامی   روسیه   مانع   پایان   دادن   به   حکومت   بشار   اسد   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.