وقتی گردان‌های قسام ارتش صهیونیستی را به استیصال کشید

وقتی گردان‌های قسام ارتش صهیونیستی را به استیصال کشید shia muslim                   
گردان‌های مقاومت در فلسطین با نسخه برداری دوباره از لباس‌های جدید ارتش صهیونیستی؛ این رژیم عملاً در پیدا کردن راهی برای خروج از این مخمصه سرگردان کرد.

 

به گزارش مصاف، پس از آنکه ارتش صهیونیستی اعلام کرد که لباس نظامیان یگان‌های ویژه خود را به خاطر استفاده گروه‌های مقاومت فلسطین از لباس‌های مشابه آن‌ها تغییر داده است، مقاومت بار دیگر در کمتر از ۲۴ ساعت لباس‌های جدیدی برای مبارزان خود طراحی کرد تا به قول معروف به ارتش صهیونیستی رو دست بزند و آنرا به استیصال بکشد.

ارتش صهیونیستی به خاطر استفاده گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی حماس از لباس‌های هم شکل یونیفرم نظامیان صهیونیستی که باعث فریب ارتش در جریان جنگ اخیر غزه و به اشتباه افتادن آن شده بود، تصمیم به تغییر لباس نظامیان یگان‌های ویژه خود گرفت، اما مقاومت بار دیگر از‌‌ همان لباس‌های جدید ارتش صهیونیستی نسخه برداری کرد تا این رژیم عملاً در پیدا کردن راهی برای خروج از این مخمصه سرگردان شود.

تعدادی از فعالان غزه‌ای از ورود لباس‌های نظامی جدید ارتش صهیونیستی به بازارهای غزه همزمان با توزیع آن در میان یگان‌های ویژه ارتش خبر دادند که هزینه‌های آن‌ها کمتر از هزینه‌های لباس‌های تهیه شده برای نظامیان صهیونیستی است.

پایگاه امنیتی «مجد» اعلام کرد که یک مسئول ارتش صهیونیستی اخیرا در گفتگو با روزنامه «اسرائیل هیوم» تاکید کرده بود که لباس‌های جدید موسوم به «رایب استوپ» با رعایت بهترین ویژگی‌ها و شرایط لباس‌های نظامیان طراحی و تولید شده است؛ به طوری که دکمه ندارند و باعث کاهش وزن نظامیان می‌شوند و بر خلاف لباس‌های ضد گلوله معمولی باعث آزار و اذیت سربازان نمی‌شوند.

این روزنامه صهیونیستی همچنین خاطر نشان کرد که لباس‌های جدید طراحی شده برای یگان‌های ویژه ارتش صهیونیستی پاره نمی‌شوند و می‌توان تجهیزات نظامی را هم بر روی آن‌ها نصب کرد؛ به طوری که هیچ مشکلی برای سربازان ایجاد نکند. البته هزینه این لباس‌ها دو برابر قیمت لباس‌های نظامی معمولی است.

روزنامه «اسرائیل هیوم» تاکید کرد که ارتش صهیونیستی این لباس‌های جدید را در میان تعدادی از یگان‌های ویژه توزیع کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به کماندوهای نیروی دریایی «شیطیت» و یگان مهندسی «یهلوم» و نیز یگان «ریمون» اشاره نمود.

این روزنامه همچنین اعلام کرد که ارتش قصد دارد لباس‌های جدیدی در میان نظامیان یگان‌های ویژه رزمی نیروی زمینی و به ویژه یگان‌های «گفعاتی» و «ناحال» توزیع کند.

گفتنی است که گردان‌های قسام در جریان جنگ ۵۱ روزه غزه عملیاتی را در پشت خطوط دشمن صهیونیستی در پایگاه نظامی شماره ۱۶ واقع در شمال نوار غزه اجرا کرد که منجر به هلاکت ۷ نظامی صهیونیستی شد. مبارزان قسام در جریان این عملیات برای فریب دشمن از لباس‌های مشابه یونیفرم نظامیان صهیونیستی استفاده کرده بودند و این مساله کار نظامیان صهیونیستی برای شناسایی آن‌ها را سخت کرده بود و آن‌ها تنها پس از تیراندازی مبارزان مقاومت متوجه شده بودند که آن‌ها از نیروهای مقاومت هستند. مقاومت برای اسارت یک نظامی صهیونیستی به نام «هدار گولدن» در رفح نیز از همین روش استفاده کرده بود.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: وقتی   گردان‌های   قسام   ارتش   صهیونیستی   را   به   استیصال   کشید   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.