مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد تهران شد

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد تهران شد shia muslim                   
یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به همراه چهار معاونش، صبح یکشنبه وارد تهران شد.

به گزارش مصاف، دیدار و گفت‌و‌گو با رئیس‌جمهور، وزیر خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از برنامه‌های سفر آمانو در تهران است.

برخی گزارش‌ها نیز از احتمال حضور مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جلسه امروز کمیسیون برجام مجلس شورای اسلامی خبر داده‌اند.

علیرضا زاکانی، رئیس این کمیسیون با اشاره به درخواست کتبی از وزارت خارجه برای حضور آمانو در جلسه امروز یکشنبه کمیسیون برجام مجلس گفت بر اساس اعلام این وزارتخانه، مقرر شده است که آمانو ساعت 14 عصر یکشنبه در جلسه کمیسیون برجام حضور یابد.

پیشتر نیز بهروز کمالوندی، معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران ضمن رد ادعای خبرگزاری آسوشیتدپرس درباره اهداف سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران گفته بود این سفر به‌منظور اجرای نقشه راه ایران و آژانس انجام می‌شود.

آسوشیتدپرس مدعی شده است سفر آمانو به تهران با هدف جلب حمایت برای مصاحبه با دانشمندان ایرانی در چارچوب تحقیق درباره موضوع ادعایی «ابعاد نظامی برنامه هسته‌ای ایران» موسوم به پی‌اِم‌دی انجام می‌شود.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران همچنین افزود برخی رسانه‌های بین المللی با اهداف خاص، خبرهای جهت‌داری را منتشر می‌کنند و این روش، تازگی ندارد.

گفتنی است نشست کارشناسی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی چهارشنبه با حضور رضا نجفی، نماینده دائم ایران در آژانس و واریورانتا، معاون مدیرکل پادمان‌های این نهاد در تهران به کار خود پایان داد.

قرار است این نشست کارشناسی هفته اول مهر ماه نیز در تهران از سر گرفته شود.

بر اساس نقشه راهی که 23 تیر ماه امسال به امضای علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و یوکیا آمانو رسیده است تمام فعالیت‌های توافق شده از جمله جلسات کارشناسی و بحث‌ها میان دو طرف تا 23 مهر پایان خواهد یافت.

منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: مدیرکل   آژانس   بین‌المللی   انرژی   اتمی   وارد   تهران   شد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.