ذوق‌زدگی نتانیاهو از ناکامی مصر در آژانس

ذوق‌زدگی نتانیاهو از ناکامی مصر در آژانس shia+muslim                   
نخست وزیر رژیم صهیونیستی با نادیده گرفتن تلاش‌های آمریکا در حمایت از فعالیت‌های اتمی این رژیم و به شکست کشاندن پیش نویس قطعنامه مصر، مدعی شد که شخصا با سران کشورها گفتگو کرده است.

به گزارش مصاف، رژیم صهیونیستی از تلاش های آمریکا در جلوگیری از به تصویب رسیدن قطعنامه پیشنهادی مصر برای نظارت بر تأسیسات هسته‌ای این رژیم اظهار خشنودی کرد.

روزنامه السفیر در این خصوص نوشت: قطعنامه پیشنهادی مصر به آژانس بین المللی انرژی اتمی  با ۶۱ رأی مخالف، 41 رأی موافق به تصویب نرسید و اسرائیل نتیجه این رأی گیری را در مقایسه با نتیجه سال گذشته، موفقیتی برای خود دانست؛ زیرا پارسال 58 کشور در مخالفت با آن رای و 46 کشور نیز از آن حمایت کرده بودند.

مصر در نشست های سالانه خود پیش نویس طرح خود را ارائه می دهد، اما این پیش نویس با مخالفت و تلاش های دولت آمریکا و برخی از کشورهای جهان به نتیجه نرسید.
آمریکا از برنامه اتمی اسرائیل حمایت می کند و هر گونه بحث و مناقشه درباره آن را رد می کند.

علاوه بر آمریکا، کشورهای کانادا، ژاپن، کره جنوبی ، نیوزلند و تمامی ۲۸ عضو اتحادیه اروپا به قطعنامه نظارت بر تأسیسات هسته‌ای رژیم صهیونیستی رأی مخالف دادند.

در همین حال رژیم صهیونیستی تلاش کرد این موفقیت را نه به دولت آمریکا، بلکه به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر آن نسبت بدهد. مطبوعات رژیم صهیونیستی اعلام کردند که نتانیاهو با افتخار در این خصوص مدعی شد: «شخصا با بیش از 30 رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیر امور خارجه کشورها گفتگو کردم".

نتانياهو افزود که در این گفتگوها با اشاره به برنامه هسته ای ایران و تلاش این کشور برای نابود کردن اسرائیل، نباید به موضوع نظارت هسته ای بر این رژیم پرداخت.

منبع: العالم

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.