نام خیابان‌های قدس به عبری تغییر می‌کند

نام خیابان‌های قدس به عبری تغییر می‌کند shia muslim                   
رژیم صهیونیستی در راستای یهودی سازی بیشتر شهر اشغالی قدس و از بین بردن آثار و نشانه‌های اسلامی و مسیحی این شهر، انتخاب اسامی عبری برای خیابان‌ها و محله‌های شهر قدس را تصویب کرد.

 

 به گزارش مصاف، شهرداری رژیم صهیونیستی در قدس نامگذاری خیابان ها در بخش قدیمی و شرق قدس به نام های عبری دارای مفاهیم توراتی را در اقدامی برای یهودی سازی این شهر و تحمیل ماهیت یهودی به آن با توسل به زور، تصویب کرد.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین با اعلام این خبر هشدار داد: از میان اسامی که شهرداری رژیم صهیونیستی تصویب کرده انتخاب نام «هار همشحاة» به جای «جبل الزیتون» است. این نام توراتی، کوهی است که بلندترین کوه قدس به شمار می رود.

شهرداری رژیم صهیونیستی همچنین انتخاب نام «شیر همعلوت» برای محله‌ای در شهرک سلوان را تصویب کرد. این نامی توراتی است که دلالت بر راهی به سوی «هیکل» ادعایی دارد و مفهوم دینی و سیاسی آن، تغییر راه به سوی مسجد الاقصی است. هرچند که شهرداری رژیم اشغالگر نام این محله را اعلام نکرده اما این اسم دلالت بر محله البستان دارد که به مسجد الاقصی نزدیک تر است.

اقدامی که شهرداری رژیم اشغالگر قدس تصویب کرده برخلاف قانون بین المللی است؛ زیرا براساس قانون بین المللی، تغییر اسامی خیابان ها در سرزمین های اشغالی ممنوع است.

پیش از این یک مسئول فلسطینی گفته بود تشکیلات خودگردان فلسطین به سازمان یونسکو و دادگاه کیفری بین المللی شکایت خواهد کرد؛ زیرا رژیم اشغالگر، تاکنون اسامی 300 خیابان و کوچه را در شهر قدس تغییر داده است.منبع: تسنیم

کلید واژه های مطلب: نام   خیابان‌های   قدس   به   عبری   تغییر   می‌کند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.