۲۳۹ جانباخته ایرانی/ تاخیر در انتقال پیکر حجاج ایرانی

۲۳۹ جانباخته ایرانی/ تاخیر در انتقال پیکر حجاج ایرانی shia muslim                   
شمار جان باختگان ایرانی فاجعه منا تاکنون به ۲۳۹ نفر، مفقودان ۲۴۱ نفر و زخمی هایی که در بیمارستان بستری هستند ، ۱۴ نفر رسیده است.

به گزارش مصاف، حدود 105 حاجي ايراني ديگر که در اين رخداد آسيب ديده بودند، از بيمارستان مرخص شده اند.

براساس اين گزارش، متاسفانه انتقال پيکر حجاج ايراني جان باخته در فاجعه منا به ايران با مشکل روبرو شده است.

گفته مي شود براساس دستور يک مقام ارشد سعودي تا اطلاع ثانوي پيکر هيچيک از جانباختگان  فاجعه منا از هيچ کشوري نبايد از عربستان خارج شود.

پيش از اين وزير اوقاف عربستان سعودي موافقت خود را با انتقال اجساد به کشورهاي شان اعلام کرده بود.

اضافه شدن چند کانتینر حامل اجساد

بر اساس آخرین خبرهای دریافتی ۲۰ آمبولانس در ۲ فرودگاه امام خمینی و مهرآباد آماده هستند و چند کانتینر برای حمل پیکر جانباختگان حادثه منا اضافه شده است.

مدیرکل فروگاه بین المللی امام خمینی(ره) درگفتگوی اختصاصی با ما گفت : بیست آمبولانس در فرودگاهها بین المللی امام خمینی(ره) و مهرآباد  برای خدمت رسانی به حجاج و مجروحان احتمالی همراه کاروان ها استقرار یافته است.حمیدرضا سیدی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما گفت : همواره در فروگاههای امام خمینی(ره) و مهرآباد  سه تا چهار آمبولانس مستقر است اما با توجه به ورود حجاج این تعداد را به ده آمبولانس افزایش دادیم.وی افزود : با توجه به سن بالای بسیاری از حجاج و برای جلوگیری از هر گونه حادثه احتمالی بیست  آمبولانس برای استقرار درفرودگاههای امام خمینی (ره) و مهرآباد درخواست وهم اکنون به صورت اماده باش دراین فرودگاهها استقرار یافته است.

رئیس تیم پزشکی جمعیت هلال احمرگفت: از روز دوشنبه چند کانتینر به 21 کانتینر حامل پیکرهای جانباختگان حادثه منا اضافه شده است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

کلید واژه های مطلب: ۲۳۹   جانباخته   ایرانی      تاخیر   در   انتقال   پیکر   حجاج   ایرانی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.