محققی که دو سال پیش "دست دادن اتفاقی!" اوباما و مقام ایرانی را پیش بینی کرده بود

محققی که دو سال پیش "دست دادن اتفاقی!"  اوباما و مقام ایرانی  را پیش بینی کرده بود shia muslim                   
یک تحلیلگر و محقق حوزه سیاسی، فرهنگی و بین‌الملل دو سال گذشته با اشاره به سفر رئیس‌جمهوری ایران به نیویورک برای شرکت در نشست‌های مجمع عمومی پیش‌بینی کرده بود که دیدار و مصافحه‌ای میان مقامات ایرانی و آمریکایی رخ خواهد داد و از آن به «دیداری اتفاقی» تعبیر خواهد شد.

به گزارش مصاف به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «علی اکبر رائفی‌پور» محقق و تحلیلگر مسائل سیاسی و فرهنگی دو سال گذشته در یادداشتی کوتاه با عنوان «دستکش مخملی» از احتمال دیدار و دست دادنِ خیلی اتفاقی! میان مقام ایرانی و رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل خبر داده بود.

او در این یادداشت با مایه طنز که نیمه شهریور سال 1392 (در سال نخست دولت «تدبیر و امید» حسن روحانی) دو هفته قبل از آغاز نشست شصت‌وهشتم مجمع عمومی سازمان ملل این پیش‌بینی را مطرح کرده بود، نوشت: فرض کنید در اجلاس آتی نیویورک میز ایران و آمریکا نزدیک هم باشد. اوباما کاملا اتفاقی از جلوی میز ایران گذر کند و رئیس جمهور ایران که مدت‌ها روی صندلی نشسته و کمرش درد گرفته در همان لحظه تصمیم بگیرد بلند شود...، از قضا اوباما این قیام پس از سال‌ها قعود ایرانیان را به فال نیک بگیرد و خوش‌و‌بشی با رئیس جمهورمان کند و دستی هم من باب تألیف القلوب دراز نماید و قبول کنید که رد کردن دستش بی‌ادبی است و به همین سادگی اولین آجر دیوار سی‌واندی ساله بی‌اعتمادی  فرو می‌ریزد!.

رائفی‌پور دو سال گذشته همچنین با طرح این سوال که «نظرتان درباره ارتباط و شروع مذاکره در دولت جدید (روحانی) با آمریکا چیست؟» از کسانی که می‌گویند «دیوار بی‌اعتمادی میان ایران و آمریکا از دیوار برلین بلندتر نیست» به طور ضمنی انتقاد کرده بود.

سه‌شنبه گذشته یک منبع نزدیک به هیأت ایرانی در نیویورک خبر داد که وزیر امور خارجه ایران که در حال خروج از سالن مجمع عمومی سازمان ملل بود، به طور اتفاقی با باراک اوباما (رئیس‌جمهور) و جان کری (وزیر خارجه) که در حال ورود به محل مجمع بودند، رو به رو شد و احوالپرسی کرد و دست داد .این منبع مطلع نزدیک به هیات ایرانی درباره دیدار ظریف و رئیس جمهور آمریکا گفت: نقل قولها در مورد دیدار از قبل تعیین شده به هیچ وجه درست نیست.

در عین حال کارشناسان و ناظران سیاسی متعددی با رد صریح «اتفاقی بودن» این دیدار، چنین مسئله‌ای را در عرف دیپلماتیک سازمان ملل رد کرده‌اند.

این مطلب در تاریخ 14 /شهریور/ 92 در وبلاگ شخصی استاد رائفی پور (antisemitism.blogfa.com) درج شده است.

لازم به ذکر است  ایشان سال ها پیش  موضوع به وجود آوردن «isis» در منطقه و برخی موارد دیگر را نیز پیش بینی  نموده بودند و اسفناک اینکه گفته های  استاد رائفی پور  نه تنها مورد توجه قرار نگرفت!  بلکه  ایشان آماج تخریب و توهین های متعددی هم قرار گرفتند!!

مخاطبین گرامی  می توانند در همین رابطه کلیپ «حرفهایی که نشنیده گرفتند» را ، از «سایت مصاف»، بخش «کلیپ»، دریافت نمایند.

کلید واژه های مطلب: محققی   که   دو   سال   پیش   "دست   دادن   اتفاقی   "      اوباما   و   مقام   ایرانی      را   پیش   بینی   کرده   بود   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.