وحشت میان صهیونیستها؛ ممنوعیت ورود مقامات تل آویو به الاقصی

وحشت میان صهیونیستها؛ ممنوعیت ورود مقامات تل آویو به الاقصی shia muslim                   
نخست وزیر اسرائیل از اعضای کابینه و پارلمان این رژیم خواسته است تا اطلاع ثانوی از ورود به مسجد الاقصی خودداری کنند.

به گزارش مصاف، خبرگزاری معا فلسطین پنج شنبه گزارش داد این اقدام بنیامین نتانیاهو در پی ادامه نا آرامی‌ها در فلسطین  و به درخواست شورای امنیت ملی اسرائیل مبنی بر عدم ورود به مسجد الاقصی صورت گرفته است.

 این در حالی است که صبح پنج شنبه دست‌کم 12 شهرک نشین صهیونیست از سمت درب المغارب مسجد الاقصی با حمایت نیروهای پلیس اسرائیل به این مکان مقدس حمله کردند.

 در عین حال،  ادامه درگیری‌ها در سرزمین‌های اشغالی مقامات اسرائیل را بر آن داشت تا مدارس یهودی در شهر قدس و عسقلان را تعطیل کنند.

از سوی دیگر رادیو ارتش اسرائیل اعلام  کرد بنا بر دستور نتانیاهو یک گروه ویژه مسلط به زبان عربی مسئولیت رصد شبکه‌های اجتماعی فلسطینیان را با هدف خنثی کردن عملیات  جوانان فلسطینی برعهده گرفته است.

 براساس این گزارش این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که فلسطینیان در شبکه‌های اجتماعی از انجام عملیات شهادت طلبانه علیه اسرائیلی‌ها خبر دادند.

پایگاه خبری صفا فلسطین نیز گزارش داد سربازان اسرائیلی به منازل فلسطینیان در شهر تل و بیت فوریک حمله کرده و صاحبان آنها را مورد بازجویی قرار داده و اموال‌شان را به سرقت برده‌اند.

 در همین راستا نظامیان اسرائیلی از شب گذشته تاکنون با حمله به شهرک بیت امر و شهر حلحول در استان الخلیل دستکم 20 فلسطینی را بازداشت کردند.

 در تحولی دیگر نظامیان اسرائیل در ورودی جنوبی شهر قلقلیه در کرانه باختری ده‌ها فلسطینی را با گاز اشک آور هدف قرار دادند.

این تحولات در شرایطی روی می‌دهد که بنابر آمار دستگاه امنیتی اسرائیل، روز گذشته 145 مورد درگیری میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها در سرزمین‌های اشغالی روی داده است.

 در همین حال عراب الفقهاء سخنگوی هلال احمر فلسطین اعلام کرد در این درگیری‌ها دستکم 288 فلسطینی مجروح شدند.

در پی درگیری نمازگزاران فلسطینی با شهرک‌نشینان و نیروهای رژیم اسرائیل که طی چند روز گذشته قصد ورود به محوطۀ مسجدالاقصی را داشتند، درگیری در کرانه باختری اشغالی به شدت افزایش یافته است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز یک‌شنبه گفت اسرائیل «مبارزه تا سر حد مرگ» علیه حملات فلسطینیان را آغاز کرده است و فلسطینیانی که به شهرک‌نشینان اسرائیلی حمله کنند، کشته خواهند شد.

وی همچنین دستور داد خانه‌های کسانی که به شهرک‌نشینان حمله می‌کنند، تخریب شود.

منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: وحشت   میان   صهیونیستها؛   ممنوعیت   ورود   مقامات   تل   آویو   به   الاقصی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.