حملات روسیه در سوریه؛ تقویت جبهه مقاومت علیه داعش

حملات روسیه در سوریه؛ تقویت جبهه مقاومت علیه داعش shia muslim                   
مقامات بلند پایه ارتش سوریه از تقویت جبهه مقاومت در پی تضعیف تروریست‌های داعش در حملات هوایی روسیه خبر داده‌اند.

به گزارش مصاف، خبرگزاری رسمی سوریه سانا، پنج شنبه به نقل از سرلشکر علی عبدالله ایوب رئیس ستاد کل نیروهای مسلح سوریه گزارش داد  در پی حمله نیروی هوایی روسیه به زیر ساخت‌های داعش و تضعیف این گروه تروریستی،  نیروهای مسلح سوریه ابتکار عمل را به دست گرفته‌اند.

 بر اساس این گزارش، با بالارفتن توان تجهیزاتی ارتش و شکل گیری «لشکر هجومی چهارم»، نیروهای سوری حملات گسترده خود را برای آزادسازی مناطق تحت سیطره تروریست‌ها آغاز کرده‌اند.

 در همین حال شبکه الغدیر عراق گزارش داد نیروهای ارتش سوریه روز گذشته با پشتیبانی نیروی هوایی  این کشور و جنگنده‌های روسی کنترل شهرک‌های لطمین، معرکبه، عطشان، الحویر، کفر نبوده، المغِیر، تل الصخر و تل عثمان  در حومه شمال غربی شهر حما را از تروریست‌ها بازپس گرفته‌اند.

 بر اساس این گزارش، بامداد روز پنج شنبه نیز جنگنده‌های روسی  استحکامت گروه تروریستی موسوم به جیش الفتح را در سهل الغاب در حومه حما و رشته کوه‌های الزاویه هدف قرار دادند.

در همین حال، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد نیروی هوایی روسیه با همکاری نیروی هوایی سوریه، حملاتی را علیه مواضع داعش در دیر حافر و الباب در حومه استان حلب در شمال این کشور انجام داده است.

 از طرفی  روز گذشته چهار ناو جنگی روسیه در دریای خزر مواضع گروه تروریستی داعش را در سوریه با 26 موشک کروز هدف قرار داده و کلیه این اهداف را منهدم کردند.

 گفتنی است تحولات میدانی سوریه پس از ورود نیروی هوایی روسیه به صحنه نبرد وارد مرحله جدیدی شده است. امری که اعتراض عربستان، آمریکا و مخالفان نظام سوریه  را به همراه داشته است.

مسکو عملیات نظامی خود علیه تروریست‌ها در سوریه را از 8 مهر به درخواست دولت دمشق آغاز کرده است. این اقدام اندکی پس از چراغ سبز پارلمان روسیه به پوتین برای استفاده از نیروی نظامی در سوریه انجام شد.

منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: حملات   روسیه   در   سوریه؛   تقویت   جبهه   مقاومت   علیه   داعش   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.