سرنگونی یک پهپاد متجاوز رژیم سعودی در استان صعده یمن

سرنگونی یک پهپاد متجاوز رژیم سعودی در استان صعده یمن shia muslim                   
نیروهای ارتش یمن با حمایت مبارزان کمیته‌های مردمی یک هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی عربستان را در استان صعده در شمال غرب یمن هدف قرار داده و سرنگون کردند.

 

به گزارش مصاف، یگان‌های ارتش و نیروهای مقاومت مردمی یمن یک پهپاد متجاوز را در استان صعده سرنگون کردند.

این پهپاد متجاوز روز جمعه همزمان با حمله موشکی نیروهای یمنی به عمق خاک عربستان سرنگون شد.

براساس این گزارش، یک منبع نظامی گفت: این پهپاد پس از پرواز گسترده در منطقه کتاف استان صعده در شمال یمن مورد هدف قرار گرفت.

وی افزود: نیروهای یمن پهپاد کنترل از راه دور عربستان را روز جمعه در حالی که مشغول پرواز بر فراز منطقه کتاف در مناطق خشک و کوهستانی استان صعده بود سرنگون کردند.

بررسی لاشه این هواپیمای بدون سرنشین کوچک نشان می‌دهد که از نوع بوئینگ اینسیتو اسکن ایگل بوده است.

یگان‌های ارتش و نیروهای مقاومت مردمی همچنین پایگاه نظامی الزابر در جیزان را با ده‌ها موشک و پایگاه الردیف را با ۶ موشک درهم کوبیدند که در این حمله تعدادی از نظامیان سعودی کشته و زخمی شدند.

یگان‌های ارتش عربستان در منطقه الربوعه عسیر نیز با ده‌ها موشک هدف قرارگرفت که به فرار تعدادی از نظامیان متجاوز منجر و ستون‌های دود از این مراکز به آسمان بلند شد.

ساختمان فرماندهی نیروهای مرزبانی عربستان در عسیر و دو پایگاه نظامی در نجران نیز با توپخانه و ده‌ها موشک هدف قرارگرفت.

رژیم سعودی با ائتلاف ۹ کشور عربی منطقه به جز عمان و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی وفراری این کشور را به حاکمیت باز گرداند وازقدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تامین می‌کنند، جلوگیری کند.

بر اثر این حملات تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان شهید و یا مجروح شده و ده‌ها هزار نفر نیز آواره و ۸۰ درصد تاسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.
منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: سرنگونی   یک   پهپاد   متجاوز   رژیم   سعودی   در   استان   صعده   یمن   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.