موگرینی: اروپا به صادرکننده تروریسم تبدیل شده است

موگرینی: اروپا به صادرکننده تروریسم تبدیل شده است shia muslim                   
مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید اروپا به صادرکننده تروریسم به کشورهای بحران‌زده از جمله عراق و سوریه تبدیل شده است.

 

به گزارش مصاف، فدریکا موگرینی، روز جمعه در کنفرانس سالانه نهاد مطالعات امنیتی اتحادیه اروپا گفت: «واقعیت این است که قاره ما بیشتر از واردات تروریسم، آن را صادر می‌کند.»
وی گفت، کشورهای اروپایی باید به جای «درون گرایی» و دیوارکشی برای رویارویی با بحران‌های جهانی در دنیای امروز، راهبردی واحد اتخاذ کنند.
مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین تاکید کرد: «وقتی هیچ خط و مرز خوبی در جداسازی داخل از خارج وجود نداشته باشد، کارآیی دیوارها ناچیز خواهد بود.»
عراق و سوریه با آمار فزاینده تروریست‌های خارجی به ویژه از کشورهای اروپایی مواجه بوده و مقامات غربی تاکنون نتوانسته‌اند از روند ورود شبه نظامیان به این منطقه که عمدتا از خاک ترکیه صورت می‌گیرد، جلوگیری کنند.
در همین حال امکان حملات تروریستی شبه نظامیان خارجی بعد از بازگشت به کشورهای متبوع خود، نگرانی دولت‌های غربی را برانگیخته است.
گروه سوفان، مستقر در نیویورک، و مرکز بین المللی مطالعات افراط‌گرایی و خشونت سیاسی، مستقر در لندن، اعلام کرده‌اند احتمالا حدود پنج هزار اروپایی به نبرد گروه‌های افراطی در عراق و سوریه پیوسته‌اند.
ماه گذشته، نیویورک تایمز به نقل از مقامات اطلاعاتی امریکا گزارش داد، حدود ۳۰ هزار شبه نظامی از بیش از صد کشور، از جمله بیش از ۲۵۰ آمریکایی، از سال ۲۰۱۱ میلادی برای پیوستن به گروه‌های مختلف تروریستی تکفیری به عراق و سوریه سفر کرده‌اند.
بخش‌هایی از شمال و غرب عراق بعد از حملات گروه تروریستی داعش به این کشور در ماه ژوئن در سال ۲۰۱۴ میلادی، صحنه خشونت و جنایات هولناک بوده است.
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، در سوریه نیز، با آغاز بحران ناشی از خشونت شبه نظامیان مورد حمایت خارج در مارس ۲۰۱۱ تاکنون، بیش از ۲۵۰ هزار نفر کشته شده‌اند.منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: موگرینی      اروپا   به   صادرکننده   تروریسم   تبدیل   شده   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.