بیانیه علمای وهابی سعودی علیه ایران

بیانیه علمای وهابی سعودی علیه ایران shia muslim                   
در این بیانیه ادعا شده: جهادگران مقدس در سوریه از همه ملت‌های اسلامی دفاع می‌کنند. به آنها اعتماد کنید و از آنها پشتیبانی کنید... چرا که اگر خدای ناکرده آنها شکست بخورند ، این اتفاق در دیگر کشورهای سنی مذهب منطقه نیز تکرار خواهد شد.

 

به گزارش مصاف، دهها تن از علمای تندرو وهابی سعودی با صدور یک بیانیه اعلام جهاد ،شورشیان مسلح مخالف حکومت سوریه را "جهادگران مقدس" خوانده اند و هشدار داده اند در صورت شکست آنها در سوریه، دیگر کشورهای سنی مذهب عربی و اسلامی در نوبت بعدی تغییر رژیم خواهند بود.

در این بیانیه خواسته شده  تا همه گونه حمایت اخلاقی، مادی، نظامی و مالی از شورشیان مسلح در سوریه به عمل آید تا آنها بتوانند در جنگ با بشاراسد و حامیان روس و ایرانی او پیروز شوند.

در این بیانیه ادعا شده :" جهادگران مقدس در سوریه از همه ملت های اسلامی دفاع می کنند. به آنها اعتماد کنید و از آنها پشتیبانی کنید... چرا که اگر خدای ناکرده آنها شکست بخورند ، این اتفاق در دیگر کشورهای سنی مذهب منطقه نیز تکرار خواهد شد."

رویترز نوشت علمای امضا کننده این بیانیه وابسته به دولت سعودی نیستند اما دیدگاه های به شدت فرقه گرایانه و ضد مسیحی آنها بیانگر شدت خشم آنها از اقدام اخیر روسیه در حمله نظامی به سوریه و هدف قرار دادن مواضع برخی گروه های مسلح مخالف اسد در سوریه و حمایت ایران از اقدام نظامی روسیه است.

همچنین این علمای تندرو و افراطی به دلیل دیدگاه های ضد شیعی و ضد ایرانی خود ، جنگ داخلی سوریه را به مثابه یک جنگ فرقه ای بین شیعیان و سنی ها در خاورمیانه می بینند که در دو سوی آن ایران و عربستان ایستاده است.

دولت عربستان با وجودی که به جد از گروه های تروریستی و گروه های مسلح مخالف دولت سوریه حمایت و پشتیبانی می کند، اما نسبت به رشد گروه هایی چون داعش و القاعده و جبهه النصره نیز نگران است. داعش تهدید کرده است دولت آل سعود را سرنگون خواهد کرد.


منبع : ادیان نیوز

کلید واژه های مطلب: بیانیه   علمای   وهابی   سعودی   علیه   ایران   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.