کشته شدن 66 نظامی سعودی در حمله موشکی نیروهای یمنی به پایگاه خمیس مشیط عربستان/ 26جنگنده و آپاچی منهدم شد

کشته شدن 66 نظامی سعودی در حمله موشکی نیروهای یمنی به پایگاه خمیس مشیط عربستان/ 26جنگنده و آپاچی منهدم شد shia muslim                   
شصت و شش افسر و دو فرمانده عالی رتبه بر اثر اصابت موشک بالستیک ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به بزرگترین و مهم‌ترین پایگاه هوایی ارتش سعودی در منطقه خمیس مشیط در استان عسیر عربستان کشته شدند و علاوه بر آن 26 فروند جنگنده اف-16 و بالگردهای آپاچی ساخت آمریکا نیز منهدم شدند.

به گزارش مصاف پايگاه اينترنتي خبري الاتحاد پرس يمن، برخي منابع با اعلام اين خبر گفتند موشکي که ارتش يمن ديروز به پايگاه خميس مشيط در استان عسير عربستان شليک کرد با دقت بسيار بالا به هدفش اصابت و به اين پايگاه خسارات بسيار زيادي وارد کرده است و انفجارها به مدت هشت ساعت پس از اصابت موشک به پايگاه خالد بن عبد العزيز ادامه داشت و ستونهاي آتش و دود به برخاسته بود.

اين منابع گفتند خسارات اوليه سعودي در اين عمليات ارتش يمن نشان مي دهد که به انهدام هفده فروند جنگنده اف 16 و نه فروند بالگرد آپاچي و انهدام دو سکوي پرتاب موشک و يک انبار بسيار بزرگ تسليحات شامل مهمات متنوع منجر شده است.اين منابع گفتند 66 افسر با رتبه هاي مختلف کشته و 299 افسر نيز زخمي شدند. 83 نفر نيز که در اين پايگاه کار مي کردند کشته شدند. دو فرمانده ارشد نيز به هلاکت رسيدند که تا اين لحظه درباره هويت آنان گزارشي منتشر نشده است.ارتش يمن بامداد ديروز موشک بالستيک از نوع اسکاد خود را شليک کرد که ستاد تبليغات جنگ ارتش و کميته هاي مردمي يمن تصاوير آن را منتشر کرد.

منبع:صدا و سیما

کلید واژه های مطلب: کشته   شدن   66   نظامی   سعودی   در   حمله   موشکی   نیروهای   یمنی   به   پایگاه   خمیس   مشیط   عربستان      26جنگنده   و   آپاچی   منهدم   شد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.