ترکیه از ترس حملات تروریست‌ها در مرز سوریه دیوار بتنی احداث کرد

ترکیه از ترس حملات تروریست‌ها در مرز سوریه دیوار بتنی احداث کرد shia muslim                   
طولانی‌ترین دیوار مرزی ترکیه با همسایگانش در محدوده شهر مرزی ریحانلی با سوریه از توابع استان هاتای ساخته می‌شود و قرار است در سه سال به پایان رسد.

 

به گزارش مصاف، اولین مرحله از طرح بزرگ ساخت ۳۶.۵ کیلومتر دیوار به طول ۹۱۰ کیلومتر در محدوده استان هاتای ترکیه با سوریه به پایان رسید.

این دیوار که طولانی‌ترین مرز ترکیه با همسایگانش محسوب می‌شود در محدوده شهر مرزی ریحانلی ترکیه با سوریه از توابع استان هاتای ساخته می‌شود و قرار است در سه سال به پایان رسد.

هدف از ساخت این دیوار که ۱۱.۵ کیلومتر آن تمام شده، جلوگیری از فعالیت‌های قاچاق و عبورهای غیرقانونی عنوان شده است.

این دیوار در شرایطی ساخته می‌شود که دولت آنکارا متهم به چشم پوشی برای عبور اتباع خارجی جهت پیوستن به گروه‌های تروریستی در سوریه است و به ویژه احزاب مخالف این کشور سیاست‌های دولت ترکیه را در ارسال سلاح و مهمات به گروههای حامی خود به ویژه گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه مورد انتقاد قرار داده‌اند.

موضوع شتاب دادن و گسترش تدابیر امنیتی در مرز ترکیه با سوریه پس از حمله انتحاری داعش در شهر مرزی سوروچ که ۳۲ کشته و ۱۰۴ زخمی برجا گذاشت، مطرح شده است.

این دیوار ضدگلوله با بلوک‌های بتونی پیش ساخته به ارتفاع سه متر، عرض ۲ متر و ضخامت ۳۰ سانتی‌متر و وزن هر بلوک هفت تن احداث می‌شود.

در راستای طرح یاد شده احداث دیوار بتنی در مرزهای ترکیه با سوریه، برج‌های دیده بانی، راه آسفالت برای گشت نظامیان، موانع فیزیکی با استفاده از سیم‌های خاردار، سیستم‌های روشنایی قوی، استفاده از بالن و نیز هواپیماهای بدون سرنشین و واحدهای زرهی متحرک پیش بینی شده است.


منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: ترکیه   از   ترس   حملات   تروریست‌ها   در   مرز   سوریه   دیوار   بتنی   احداث   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.