آغاز رزمایش مشترک رژیم صهیونیستی و آمریکا

آغاز رزمایش مشترک رژیم صهیونیستی و آمریکا shia muslim                   
رزمایش مشترک دوسالانه نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و آمریکا امروز (یکشنبه) در مناطق جنوبی فلسطین اشغالی آغاز شد.

به گزارش مصاف، این رزمایش در پایگاه هوایی عوودا (Ovda) در منطقه عربه آغاز شد و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت.

 بر اساس همین گزارش، در رزمایش مذکور نیروی هوایی آمریکا و برخی کشورهای هم پیمان رژیم صهیونیستی حضور دارند.

هرچند، پایگاه خبری صهیونیستی 'آی ۲۴' در گزارشی با این موضوع، یادآور شده که دیگر کشورها به جز آمریکا صرفا به صورت ناظر در این رزمایش حضور خواهند داشت. این پایگاه خبری همچنین اضافه کرد که هواپیماهای کشورهای دیگر به منظور استفاده در این رزمایش طی چند هفته گذشته وارد فلسطین اشغالی شده اند.

بر اساس گزارش های منتشر شده، این رخداد نظامی قرار است در راستای رزمایشی مشابه برگزار شود که دو سال قبل (۲۰۱۳) با حضور نیروهای دریایی آمریکا، ایتالیا، یونان و رژیم صهیونیستی برگزار شد. در رزمایش قبل، ۷ گردان از نیروی هوایی رژیم صهیونیستی حضور داشت و قرار است در رزمایش امسال نیز همین تعداد نیرو شرکت کنند.

یک روز پیش از آغاز رزمایش مشترک تل آویو- واشنگتن، جوزف دانفورد رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز به عنوان بخشی از نخستین سفر رسمی اش در این سمت وارد فلسطین اشغالی شد؛ وی قرار است با مقام های نظامی رژیم صهیونیستی دیدار و درباره همکاری های امنیتی و نظامی گفت وگو کند.

این رزمایش که بنا بر اعلام ارتش رژیم صهیونیستی از قبل برنامه ریزی شده بود، در شرایطی برگزار می شود که تنش در بیت المقدس و دیگر مناطق فلسطین افزایش یافته است.

مناطق مختلف کرانه باختری و قدس شرقی از هفته ها پیش شاهد درگیری ها و تنش میان نظامیان صهیونیست و جوانان فلسطینی بوده است.

درگیری های زمانی شدت یافت که شهرک نشینان و نظامیان صهیونیست به یورش های خود به بیت المقدس و مسجدالاقصی ادامه دادند؛ حملاتی که صاحب نظران جهان اسلام هدف از آن ها را اجرای توطئه تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی می دانند.

طبق اعلام وزارت بهداشت فلسطین، نظامیان صهیونیست از ابتدای ماه اکتبر (۹ مهر)، ۴۲ فلسطینی از جمله هفت کودک و یک زن را در کرانه باختری، قدس اشغالی و نوار غزه به قتل رسانده اند.

منبع:پایگاه خبری دبکافایل

کلید واژه های مطلب: آغاز   رزمایش   مشترک   رژیم   صهیونیستی   و   آمریکا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.