تداوم حملات به عزاداران حسینی در بحرین

تداوم حملات به عزاداران حسینی در بحرین shia+muslim                   
نیروهای رژیم آل خلیفه در بحرین با استفاده از گاز اشک‌آور سمی به عزاداران حسینی حمله کرده‌اند.

 

به گزارش مصاف، پس از اعتراض مردم به اقدامات ماموران رژیم بحرین در جمع کردن تکیه‌های عزاداری و پلاکاردهای مراسم ماه محرم، نیروهای آل خلیفه روز سه شنبه با عزاداران درگیر شدند.

بر اساس این گزارش نیروهای امنیتی آل خلیفه دور جدید اقدامات ضد شیعی خود قبل از آغاز ماه محرم شروع کرده و دست‌کم به هفت منطقه و روستا در بحرین حمله کرده‌اند.

این در حالی است که یوسف ربیع، رئیس شورای حقوق بشر بحرین با محکوم کردن این اقدامات اعلام کرد چنین اعمالی حاکی از گسست شدید میان مردم و نظام حاکم و نشان دهندۀ مخالفت سرسختانه رژیم آل خلیفه با هرگونه گفت‌وگو و تسامح است.

این شورا همچنین اعلام کرد 11 مورد شکایت علیه اقدامات رژیم آل خلیفه در ماه محرم به هاینر بیل والدت، گزارشگر سازمان ملل متحد تقدیم کرده است.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از نهادهای حقوق بشری بین المللی رژیم بحرین را به نقض حقوق بشر و نادیده گرفتن آزادی عقیده متهم کرده‌‍‌اند.

هزاران نفر از مردم بحرین از اواسط فوریه 2011 با برگزاری اعتراضات مسالمت آمیز، خواستار برکناری رژیم آل خلیفه از قدرت شده‌اند.

این اعتراضات مسالمت آمیز به شدت از سوی رژیم منامه سرکوب شده و علاوه بر کشته و زخمی شدن صدها تن، بسیاری از شهروندان این کشور در زندان‏‌ها تحت شکنجه و بازجویی قرار دارند.


منبع: پرس تی وی

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.