ابراز همدردی دختران ترکیه‌ای با کاروان اسرای کربلا

ابراز همدردی دختران ترکیه‌ای با کاروان اسرای کربلا shia muslim                   
هزاران دختر جوان ترکیه ای طی مراسمی باشکوه که در هالکالی استانبول برگزار شد به نشانه همدردی با واقعه عاشورا و اسرای کربلا با دست‌های بسته شده با زنجیر حضور یافتند.

به گزارش مصاف، مراسم عزاداری عاشورای حسینی با حضور باشکوه شیعیان و محبان اهل بیت عصمت و طهارت در میدان هالکالی استانبول ترکیه برگزار شد.

این مراسم به همت انجمن «معرفی، تحقیقات و آموزش مذهب جعفری» در میدان هالکالی و در مرکز فرهنگی «یحیی کمال بیاتلی» شهر استانبول ترکیه برگزار شد.

«شیخ صلاح الدین اوزگوندوز» امام جمعه شیعیان استانبول طی سخنانی در این مراسم گفت: آرزوی جعفریان در ترکیه وحدت این کشور و ملت است. ما در کنار ترک، کرد، لاز و بوسنیایی‌های ترکیه هستیم. ما در اینجا میهمان نیستیم، بلکه اینجا میهن ماست. تمام کشورهای اسلامی برای ما اهمیت دارد. ما مهره کسی نیستیم. ما وابسته به این کشوریم.

مردمی که از مناطق مختلف به میدان هالکالی آمدند بصورت دسته جمعی به روضه‌خوانی پرداختند.

شرکت‌کنندگان با پوشش سیاه، پلاکاردهایی با عنوان "یا حسین(ع)"، "یا زینب(س)"، "هر روز عاشورا است و هر جا کربلا" در دست داشتند.

شرکت کنندگان در مراسم عزای حسینی با دست‌های بسته شده با زنجیر به نشانه همدردی با واقعه عاشورا حضور داشتند.

در این مراسم تئاتری نیز به نام "بدر کربلا"، توسط «هلال محمود‌اوغلو» کارگردان اهل جمهوری آذربایجان و «قاسم آلجان» کارگردان گروه تئاتر جوانان زینبیه به نمایش درآمد.

جمعیتی که امکان ورود به مرکز فرهنگی نداشتند، مراسم را از طریق مانیتور بیرون صحن مرکز تماشا می‌کردند.

درهمین حال روزنامه تودی زمان چاپ ترکیه با انتشار گزارشی درباره برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) در شهرهای مختلف ترکیه توسط علویان و اهل سنت این کشور نوشت: میلیون ها نفر در روز عاشورا پیام وحدت دادند.

در این گزارش آمده است هزاران نفر در روز دهم محرم در محله های مختلف شهر استانبول به برگزاری مراسم سوگواری امام حسین(ع) پرداختند. که این مراسم‌ها توسط جامعه جعفری‌های ترکیه سازماندهی شده بود.

رئیس این سازمان در مراسم امروز اعلام داشته است جعفری‌ها هیچ چیزی به جز وحدت، عدالت و برابری نمی‌خواهند.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: ابراز   همدردی   دختران   ترکیه‌ای   با   کاروان   اسرای   کربلا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.