نتانیاهو رسما یهودی سازی مسجد الاقصی را اعلام کرد!

نتانیاهو رسما یهودی سازی مسجد الاقصی را اعلام کرد! shia muslim                   
نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دولت وی متعهد به عدم تغییر وضعیت حاکم بر مسجد الاقصی و حق زیارت آن از سوی غیر مسلمانان است!

به گزارش مصاف، بنیامین نتانیاهو شنبه شب گذشته طی بیانیه ای مکتوب خاطر نشان کرد که رژیم صهیونیستی با درک اهمیت "جبل الهیکل" (مسجد الاقصی) برای ملت های تمامی ادیان آسمانی سه گانه؛ یهودیت، اسلام و مسیحیت، بار دیگر بر پایبندی خود به حفظ وضعیت موجود در این مکان مقدس و عدم تغییر اوضاع آن چه در حد حرف و چه در عرصه عملی تاکید می کند.

نتانیاهو در عین تاکید بر عدم تغییر وضعیت مسجد الاقصی با قائل شدن حق زیارت این مسجد از سوی غیر مسلمانان در حقیقت رسما طرح یهودی سازی این مکان مقدس را کلید زد.

وی در همین حال مدعی شد:« همان طوری که بارها گفته ایم رژیم صهیونیستی قصد تقسیم مسجد الاقصی را ندارد و ما بر هر گونه اقدامی که تصوری غیر از آن ایجاد کند، کاملا مخالفیم. ما به جایگاه ویژه کشور اردن که در توافقنامه صلح امضا شده در سال 1994 میان اردن و رژیم صهیونیستی به آن اشاره شده است و نقش تاریخی ملک عبد الله دوم پادشاه این کشور احترام می گذاریم.»

نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس همچنین اظهار داشت که ما همچنان زمینه ورود مسلمانان و زائران غیر مسلمان (یهودیان) به "جبل الهیکل" را فراهم خواهیم کرد و در عین حال نظم و امنیت را هم حفظ می کنیم.

تحلیلگران و مقاومت فلسطین معتقدند که اشاره نتانیاهو بر عدم تلاش دولتش برای تقسیم مسجد الاقصی با تاکید وی بر ضرورت زیارت مسجد الاقصی از سوی غیر مسلمانان را که یقینا منظور یهودیان است، کاملا تناقض دارد و او با این اظهارات خود یهودی سازی این مکان مقدس و تقسیم آن را به صورت رسمی  کلید زده است.

وی افزود ما از افزایش همکاری میان دستگاه های صهیونیستی و سازمان اوقاف اردن به ویژه در راستای خویشتنداری زائران و نمازگزاران و حفظ حرمت مسجد الاقصی استقبال می کنیم و این ها مسئولیت هر دو طرف صهیونیستی و اردنی است.

بنیامین نتانیاهو در حالی که به نیروهای خود دستور سرکوب شدید فلسطینیان را صادر کرده است، در پایان بیانیه خود تاکید کرد که ما از دعوت به برقراری فوری آرامش و تمامی اقدامات مناسب دیگر برای تضمین توقف خشونت و دوری از اقدامات تنش زا و نیز بازگشت اوضاع به روال طبیعی خود از طریق تقویت راه های تحقق صلح حمایت می کنیم و امیدواریم که با همکاری طرف های ذیربط، زمینه کاهش تنش ها و توقف اقدامات تحریک آمیز و جلوگیری از تحرکات خشونت بار فراهم شود.

کلید واژه های مطلب: نتانیاهو   رسما   یهودی   سازی   مسجد   الاقصی   را   اعلام   کرد      shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.