برتری «عماد» بر سپر موشکی پیکان ۳ صهیونیست‌ها/ شهر موشکی ایران سرعت شلیک را بیشتر و عملیات رصد دشمن را دشوار کرده است

برتری «عماد» بر سپر موشکی پیکان ۳ صهیونیست‌ها/ شهر موشکی ایران سرعت شلیک را بیشتر و عملیات رصد دشمن را دشوار کرده است shia muslim                   
وبگاه صهیونیستی فعال در امور نظامی با تأکید بر برتری موشک عماد ایران بر سامانه موشکی پیکان ۳ رژیم صهیونیستی، اذعان کرد: ایران می‌تواند با کمک شهر موشکی، سامانه‌های شهاب و موشک غدیر را بدون مواجهه با موشک‌های دشمن آماده شلیک کند.

 

به گزارش مصاف، وبگاه «امور دفاعی، موشکی» رژیم صهیونیستی در گزارشی با اشاره به ساخت موشک عماد، به صراحت نوشت، موشک «عماد» ساخت ایران قابلیت برتری بر سامانه دفاع موشکی «پیکان 3» یا «ختس» (نام عبری) رژیم صهیونیستی را دارد.

ختس یا پیکان 3 نوعی سامانه ضد موشک بالستیک است که شرکت های صنایع هوایی رژیم صهیونیستی و بوئینگ آمریکا به طور مشترک آن را طراحی کرده و ساختند.
وبگاه امور دفاعی، موشکی رژیم صهیونیستی در ادامه این گزارش نوشت: ایران موفق شد،موشک جدید بومی خود را که برد متوسط داشته و «عماد» نام دارد با موفقیت شلیک کند و «حسین دهقان»، وزیر دفاع ایران اعلام کرده است، موشک عماد را می‌توان تا اصابت به هدف هدایت و کنترل کرد.

بر اساس تخمین تحلیلگران، این موشک جدید سال آینده عملیاتی خواهد شد. این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران اینک دارای موشک‌های سطح به سطح با برد بیش از 2000 کلیومتر است و می‌تواند پایگاه‌های آمریکا و اسرائیل را در منطقه هدف قرار دهد.

به نوشته این وبگاه، به نظر می‌رسد موشک جدید عماد نسخه‌ای بر گرفته از موشک‌های سوخت مایع «غدیر» و «شهاب» باشد. این موشک بالستیک میان برد یا (MRBM) با سوخت مایع حرکت می‌کند و برخی منابع مطلع اعلام کرده‌اند برد آن بیش از 1700کیلومتر و قادر به حمل مهمات به میزان 750 کیلوگرم (1650 پوند)  است. موشک عماد برخلاف نسل‌های قبلی‌اش نمونه‌ای جدید از موشک تجهیز شده به سامانه هدایت شونده است که قادر به کنترل 4 سطح آیرو دینامیکی و پروازهای فراتر از جو بوده و با تنظیم مسیر خود دوباره وارد جو زمین شده و به هدف اصابت می‌کند.


این وبگاه رژیم صهیونیستی نوشت: موشک عماد احتمالا با سامانه‌های ناوبری ماهواره‌ای با کنترل آیرو دینامیک و نیروی محرکه است و با این قابلیت‌ها قادر به فریب دادن موشک‌های رهگیر بوده و تهدیدی جدید علیه سامانه‌های دفاع موشکی جدیدمی باشد.

وبگاه امور نظامی و موشکی رژیم اشغالگر قدس در ادامه با اشاره به رونمایی روزهای اخیر شهر موشکی یگان موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عمق 500 متری زمین نوشت: ایران از یکی از پایگاههای موشکی خود در حالی‌که واحدهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آن‌جا حضور داشتند، رونمایی کرد. تاسیساتی با شبکه‌ای از تونل‌های پی در پی با سطحی پوشیده شده از بتون که این کشور را قادر می‌ کند به سرعت و به طور مطلوب موشک‌های خود را از انبار برای پرتاب و هدف‌گیری آماده کند.

بر اساس این گزارش، ایران به طور معمول پایگاه‌های موشکی که دارای درهای ورودی و خروجی بسیاری است را در مناطق ناهموار کوهستانی احداث کرده و بیشتر سکوهای پرتاب نیز زیر سازه‌های مسقف و پوشیده قرار گرفته‌اند. ههم این اقدامات برای از بین بردن عملیات اطلاعاتی دشمن یا استفاده از ماهواره و پهپاد برای رصد موشک‌های ایران است.

سکوهای پرتاب چند منظوره در هر پایگاه می‌تواند سوخت رسانی چند موشک که معمولا کاری زمان بر است را انجام دهد. با انجام چنین عملیات زیر زمینی موشک‌های سوخت مایع ایران چون شهاب – 3 و غدیر بدون مواجهه با موشک‌های دشمن آماده شلیک می‌شوند. چنین زیر زمین‌های عمیقی همچنین از تجسس‌های اطلاعاتی هوایی دشمن مصون می‌مانند.

در خاتمه این گزارش آمده است: تونل‌های بزرگ نواحی زیادی را برای حمل و نقل موشک‌های آماده پرتاب مهیا می‌کند. این سکوهای پرتاب که به طور همزمان آماده شلیک موشک‌های جدید می‌شوند، موثرتر از پرتاب موشک ‌از سیلو است که نیاز به زمان برای سوخت‌گیری مجدد بعد از شلیک هر موشک دارد. موشک‌های راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علاوه بر این شهرک زیر زمینی به پرتاب‌های سیلویی نیز متکی هستند که اولین نمونه آن در سال 2011 رونمایی شد.منبع: فارس

کلید واژه های مطلب: برتری   «عماد»   بر   سپر   موشکی   پیکان   ۳   صهیونیست‌ها      شهر   موشکی   ایران   سرعت   شلیک   را   بیشتر   و   عملیات   رصد   دشمن   را   دشوار   کرده   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.