نتانیاهو: اسراییل همواره با شمشیر زندگی خواهد کرد

نتانیاهو: اسراییل همواره با شمشیر زندگی خواهد کرد shia muslim                   
بنیامین نتانیاهو در آستانه بیستمین سالگرد ترور اسحاق رابین، نشان داده که دیدگاهش در مورد صلح با فلسطینیان هیچ شباهتی به دیدگاه نخست‌وزیر پیشین رژیم اسراییل ندارد. تلاش‌های رابین برای تحقق صلح با ترور وی ناکام ماند.

به گزارش مصاف، اسحاق رابین، پنجمین نخست وزیر رژیم اسرائیل، در روز ۴ نوامبر ۱۹۹۵ رابین به دست یک جوان یهودی افراط گرا در شهر تل‌آویو ترور شد. در آستانه بیستمین سالگرد ترور وی، بنیامین نتانیاهو‌، نخست‌‌وزیر کنونی رژیم اسرائیل نظر کاملا متفاوتی نسبت به دیدگاه‌های رابین در مورد صلح با فلسطینیان دارد. روزنامه "هاآرتص” چاپ اسرائیل به نقل از نتانیاهو نوشته است: «از من پرسیده می‌شود، آیا ما همیشه با شمشیر زندگی خواهیم کرد؟ بله.»

نتانیاهو با اشاره به ترور رابین گفته است: «این روزها در مورد این صحبت می‌شود که اگر این یا آن شخص مانده بود، چه اتفاقی می‌افتاد. این بحث بی‌ربط است. تحولاتی در مذهب و اسلام صورت گرفته که هیچ ارتباطی با ما ندارند.»

در هفته‌های اخیر رابطه پر تنش رژیم اسرائیل و فلسطینیان دستخوش موج تازه‌ای از خشونت شده است. تلاش‌های بین‌المللی برای آرام ساختن دو طرف تا کنون به نتیجه‌ای نرسیده و در مقابل حملات هوایی رژیم اسرائیل به نوار غزه، موجب شعله‌ورتر کردن آتش خشم فلسطینیان شده است.

ارتش رژیم اسرائیل روز دوشنبه (۲۶ اکتبر/ ۴ آبان) در شهر حبرون، واقع در جنوب اورشلیم (بیت‌المقدس) و حومه آن، سه فلسطینی را کشت.

محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه در جریان دیداری با فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در بروکسل وضعیت کنونی در خاورمیانه را "بسیار جدی و وخیم” توصیف کرده و نسبت به وخیم‌تر شدن این وضعیت هشدار داد.
او از رژیم اسرائیل خواست تا به موقعیت مسجد الاقصی و محوطه اطراف آن احترام گذاشته و شهرک‌سازی در کرانه باختری را متوقف کند.

موگرینی نیز درگیری‌های اخیر را مانعی جدی بر سر راه مذاکرات صلح خاورمیانه دانسته و از "نوعی ناامیدی” سخن به میان آورده که به گفته وی به همین دلیل شایع شده است.

تا کنون ۵۶ فلسطینی و هشت اسراییلی در جریان تنش‌های اخیر کشته شده‌اند. به گفته یک سازمان فلسطینی در یک ماه گذشته بیش از هزار فلسطینی و عرب‌اسرائیلی‌دستگیر شده‌اند.

منبع : شفقنا

 

کلید واژه های مطلب: نتانیاهو      اسراییل   همواره   با   شمشیر   زندگی   خواهد   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.