جنایتی که صهیونیست‌ها 36سال پنهان کرده بودند

جنایتی که صهیونیست‌ها 36سال پنهان کرده بودند shia muslim                   
نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی غاری را یافتند که بیش از 35 خانواده فلسطینی در داخل آن پناه گرفته بودند، سپس تمامی آن‌ها را به شهادت رسانده و اجساد آنان را نیز به داخل چاهی در روستا انداختند تا بدین گونه تمامی سرنخ‌ها از این جنایت و کشتار وحشیانه که منجر به شهادت بیش از 300 فلسطینی شد برای همیشه از بین برود.

 

به گزارش مصاف، 67 سال پیش در چنین روزی در سال 1948 کشتار دسته جمعی "دوایمه" به وقوع پیوست. این کشتار وحشیانه تا سال 1984 یعنی به مدت 36 سال مخفی ماند تا اینکه حسن محمد هدیب ریش سفید و کدخدای روستای "دوایمه" که خود شاهد این کشتار بود و به طرز معجزه آسایی از آن جان سالم به در برده بود، در گفت وگو با خبرنگار روزنامه صهیونیستی "حداشوت" آن را فاش کرد.

عناصر گردان 89 ارتش رژيم صهیونیستی به فرماندهی موشه دیان جنایتکار، تمامی زنان، مردان و کودکان روستای دوایمه را به رگبار بسته، سپس منزل کدخدای روستا را هم با خاک یکسان کردند.

خودروهای زرهی ارتش صهیونیستی روز بعد راهی مسجد دراویش در روستای دوایمه شدند که 75 فلسطینی سالخورده در آن در حال راز و نیاز و عبادت بودند و تمامی آنان را در نماز جماعت در حالت سجده به رگبار بسته و به شهادت رساندند.

نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی غاری را یافتند که بیش از 35 خانواده فلسطینی در داخل آن پناه گرفته بودند، سپس تمامی آن ها را به شهادت رسانده و اجساد آنان را نیز به داخل چاهی در روستا انداختند تا بدین گونه تمامی سرنخ ها از این جنایت و کشتار وحشیانه که منجر به شهادت بیش از 300 فلسطینی شد برای همیشه از بین برود.

شهادت های بین المللی در مورد این کشتار

در هشتم نوامبر همان سال، تیمی از ناظران سازمان ملل به ریاست فان فاسن هوفی افسر درجه دار بلژیکی همراه با گروهی از مسئولان نظامی صهیونیستی وارد روستای دوایمه شدند و زمانی که یکی از ناظران قصد ورود به مسجد روستا را داشت، صهیونیست ها مانع از این کار شده و مدعی شدند که مسجد نزد مسلمانان حرمت و قداست ویژه ای دارد و غیر مسلمانان حق ورود به آن را ندارند اما این ناظر سازمان ملل دودی را داخل مسجد مشاهده کرد سپس به نزدیکی پنجره مسجد رفته و متوجه بوی اجساد سوخته انسان در داخل مسجد شد و زمانی که از یکی از افسران صهیونیست در مورد این دود و بوی اجساد سوخته شده سوال پرسید، به او اجازه ادامه تحقیق و بازرسی را ندادند و زمانی هم که از این افسر در مورد منزلی که آماده تخریب بود سوال شد، وی پاسخ داد که در این خانه حشرات موزی و سمی خطرناکی وجود دارد برای همین باید تخریب شود.

افسران ارتش رژیم صهیونیستی به بهانه مین گذاری، به ناظران سازمان ملل اجازه بازدید از جنوب روستا را ندادند. آن ها مدعی شدند که ساکنان روستا قبل از اینکه نیروهای ارتش به اینجا برسند از این منطقه فرار کرده اند.

"بنی موریس" تاریخ نگار اسرائیلی در کتابی تحت عنوان "تصحیح یک اشتباه" که از 15 مارس سال 2001 در روزنامه الدستور اردن منتشر شد، آورده است که کشتار روستای دوایمه به دستور مستقیم سران وقت رژیم صهیونیستی انجام گرفت و بخش های گسترده ای از صورت جلسه کمیته حزب "مابام" در مورد جنایت هایی که در روستای دوایمه صورت گرفت، حذف شده است و نظامیان ارتش صدها نفر را در این روستا سربریدند تا دیگر ساکنان روستا را وادار به فرار و ترک خانه هایشان کنند.

همچنین "اسرائیل جالیلی" فرمانده بخش عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ سال 1948 و یکی از رهبران حزب صهیونیستی مابام نیز در مورد این کشتار گفته است که شاهد کشتار بی رحمانه اسرا، تجاوز به زنان و دیگر اقدامات وحشیانه بوده است.

گواهی و شهادت برخی مورخین و خاخام های یهودی در مورد جنایت های صهیونیزم در فلسطین:

اهارون کوهین یکی از مشهورترین تاریخ نگاران معاصر در اسرائیل: نظامیان ارتش ساکنان برخی روستاها را کلا قتل عام کرده و گوش زنان را می بریدند تا گوشواره های آنان را به غارت ببرند.

یوئیل بن نون خاخام یهودی: ظلم و جنایت تاریخی ما در حق ملت فلسطین بسیار فراتر از ظلمی است که جهانیان به یهود کرده اند.

قربانیان کشتار دوایمه

آمار ضد و نقیضی در مورد شمار حقیقی شهدای کشتار روستای دوایمه در دست است اما بر اساس گزارش ها و برآوردهای سازمان ملل و برخی سازمان های عربی و حتی رژیم صهیونیستی، حدود 700 الی 1000 فلسطینی در این کشتار وحشیانه به شهادت رسیده اند. البته این جدای از افرادی است که چند روز پس از این کشتار برای برداشتن اثاثیه و خوراک دوباره به روستا بازگشته و توسط نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند.منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه های مطلب: جنایتی   که   صهیونیست‌ها   36سال   پنهان   کرده   بودند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.