روی کار آمدن دولت محلی با اکثریت مسلمان در شهری در ایالت میشیگان آمریکا

روی کار آمدن دولت محلی با اکثریت مسلمان در شهری در ایالت میشیگان آمریکا shia muslim                   
مردم شهر "همترمک" (Hamtramck) در ایالت میشیگان آمریکا با رای دادن به سه نامزد مسلمان شورای شهر برای نخستین بار در تاریخ آمریکا دولت محلی با اکثریت مسلمان تشکیل دادند.

 

به گزارش مصاف، شهر همترمک میشیگان به اولین شهری در تاریخ آمریکا تبدیل شده که یک شورای شهر با اکثریت مسلمان را انتخاب کرد.

حدود 22 هزار تن به سه نامزد مسلمان برای راه یافتن به هیات شش عضوی شورای شهر رای دادند در حالی که این شورا یک عضو مسلمان دیگر هم دارد. این بدین معناست که اکنون شورای شهر جدید اکثریت دو سوم مسلمان را دارد.

این شهر میشیگان پیشتر نیز در سال 2004 و زمانی که اجازه داد اذان از یکی از مساجد آن از بلندگوها پخش شود، به کانون توجه تبدیل شد و منتقدان گلایه داشتند که این نفوذ اسلام در زندگی آن‌هاست. در آن زمان تنها یک عضو شورای شهر همترمک مسلمان بود.

کسب اکثریت در شورای شهر آسان نیست. در گذشته نامزدهای مسلمان مورد آزاد و اذیت قرار گرفته و به تروریسم متهم می‌شدند. برخی از رای‌دهندگان بنگلادشی نیز در زمان رای‌ دادن با مشکل مواجه می‌شدند و از آن‌ها خواسته می‌شد تا شهروندی خود را اثبات کنند. یکی از برندگان این رای‌گیری سعد المسماری، دانشجوی 28 ساله است که با کسب 22 درصد رای بیشترین آراء را از آن خود کرده است. وی در سال 2009 به آمریکا آمد و دو سال بعد شهروندی آمریکا را گرفت.

منبع: ایسنا

کلید واژه های مطلب: روی   کار   آمدن   دولت   محلی   با   اکثریت   مسلمان   در   شهری   در   ایالت   میشیگان   آمریکا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.