نتانیاهو: راهی سریع برای رسیدن خاورمیانه به صلح وجود ندارد

نتانیاهو: راهی سریع برای رسیدن خاورمیانه به صلح وجود ندارد shia muslim                   
نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت نسبت به صلح زودرس در خاورمیانه بدبین است.

به گزارش مصاف، بنیامین نتانیاهو که در سفر به آمریکا به سر می برد گفت احتمالا همین روندی که اکنون وجود دارد در خاورمیانه باقی خواهد ماند و به زودی صلحی با فلسطینیان و اعراب در نخواهد گرفت.

نتانیاهو در ادامه گفت هرطرح صلح یا گفتگویی باید متضمن حق اسراییل برای دفاع از خود به خصوص در سرزمین هایی که اکنون در اختیار دارد؛ من می دانم که چنین چیزی ممکن نخواهد بود چرا که فلسطینی ها اکنون آمادگی پذیرش این حق اسراییل را ندارند.

نتانیاهو که همپیمان ویژه به نام جمهوریخواهان در کنگره آمریکا دارد بدبینی خود در مورد آینده صلح در خاورمیانه را درجمع اعضای موسسه لیبرال مرکز توسعه آمریکا وابسته به کنگره این کشور انجام داد. صحبت های نتانیاهو در مورد فلسطینی ها و صلح در خاورمیانه درحالی است که اسراییل اصلی ترین عامل شکست گفتگوهای صلح با فلسطینی ها، دست کم در یک سال گذشته است. گفتگوهایی که اوباما برای زنده ماندن آن تلاش بسیار کرد. بیش از هفتادسال است که اسراییل سرزمین های عربی را اشغال کرده و با وجود قطعنامه های مکرر سازمان ملل همچنان به اشغال جولان، کرانه باختری رود اردن و مناطق اشغالی سال ۱۹۶۷ میلادی، شهرک سازی های غیرقانونی ادامه می دهد.

نتانیاهو همچنین گفت پایان دادن به شهرک سازی ها در اراضی فلسطینی راه حلی برای صلح نیست چرا که محمود عباس اصلا بر سر میز مذاکره حاضر نمی شود. وی در مورد مسجدالاقصی که موجب انتفاضه اخیر مردم فلسطین نیز شده گفت من معتقدم این مکان مقدس باید در اختیار و کنترل اسراییل باقی بماند وگرنه بی اعتبار می شود.

منبع: خبرگزاری فرانسه

کلید واژه های مطلب: نتانیاهو      راهی   سریع   برای   رسیدن   خاورمیانه   به   صلح   وجود   ندارد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.